II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Προμήθεια υποδομών και ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για τις ανάγκες του 11ου Παραρτήματος ΕΚΑΒ στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας
II.1.2)Main CPV code34221100 Mobile incident units
II.1.4)Short description:
Προμήθεια (4) Κινητών ΜονάδωνΤύπου “C” 4Χ2 DIESEL, (4) πτυσσόμενων καψουλών αρνητικής πίεσης,(2) προκατασκευασμένων μεταλλικών οικίσκων ,(8)σκηνών στρατοπέδευσης,(2) μεταφερόμενων επαγγελματικών γεννητριών,(4) τρέιλερ κλειστού τύπου, δύο (2) συμπιεστών Αέρος & προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για τις ανάγκες του 11ου Παραρτήματος του ΕΚΑΒ
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 699 780.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 5
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)34221100 Mobile incident units
II.2.4)Description of the procurement:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια 4 κινητών μονάδων τύπου “C” προνοσοκομειακής φροντίδας για τις ανάγκες του Παραρτήματος ΕΚΑΒ Κοζάνης.Το ΕΚΑΒ Κοζάνης καλύπτει την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας με τομείς σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα, Καστοριά,Γρεβενά και Φλώρινα.Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 34221100-3 (Κινητές Μονάδες Ατυχημάτων).
II.2.2)Additional CPV code(s)33157500 Hyperbaric chambers
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τεσσάρων (4) πτυσσόμενων καψουλών αρνητικής πίεσης για τη μεταφορά ασθενούς για τις ανάγκες του Παραρτήματος ΕΚΑΒ Κοζάνης. Το ΕΚΑΒ Κοζάνης καλύπτει την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας με τομείς σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα, Καστοριά, Γρεβενά και Φλώρινα. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 33157500-0 - Θάλαμος συμπιέσεως
II.2.2)Additional CPV code(s)31127000 Emergency generator
34223330 Mobile units on trailers
39522530 Tents
44211000 Prefabricated buildings
42123400 Air compressors
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια δύο (2) προκατασκευασμένων μεταλλικών οικίσκων των δύο δωματίων, οκτώ (8) σκηνών στρατοπέδευσης, δύο (2) μεταφερόμενων επαγγελματικών γεννητριών, τεσσάρων (4) τρέιλερ (μπαγκαζιέρες) κλειστού τύπου, δύο (2) συμπιεστών Αέρος (Κομπρεσέρ) για τις ανάγκες του Παραρτήματος ΕΚΑΒ Κοζάνης. Το ΕΚΑΒ Κοζάνης καλύπτει την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας με τομείς σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα, Καστοριά, Γρεβενά και Φλώρινα. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 44211000-2 - Προκατασκευασμένα κτίρια, 39522530-1 - Σκηνές, 31127000-2 - Γεννήτρια εκτάκτου ανάγκης, 34223330-8 - Κινητές ρυμουλκούμενες μονάδες,
42123400-1 - Αεροσυμπιεστές
II.2.1)Title:
«Προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού»
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)33100000 Medical equipments
33157200 Oxygen kits
33182100 Defibrillator
33172200 Resuscitation devices
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός (1) αυτόματου εξωτερικού Απινιδωτή (Aed), ενός (1) Απινιδωτή Μόνιτορ - Φορητού (με όλα τα παρελκόμενα), ενός (1) αναπνευστήρα φορητού (με όλα τα παρελκόμενα), δέκα (10) Οξυμέτρων (και με Παιδιατρικό Ακροδέκτη), τεσσάρων (4) αναρροφήσεων & μιας (1) συσκευής Θωρακικών συμπιέσεων για ΚΑΡΠΑ για τις ανάγκες του Παραρτήματος ΕΚΑΒ Κοζάνης. Το ΕΚΑΒ Κοζάνης καλύπτει την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας με τομείς σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα, Καστοριά, Γρεβενά και Φλώρινα. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 33182100-0 - Απινιδωτής, 33157200-7 - Αναπνευστικές συσκευές οξυγόνου, 33100000-1 - Ιατρικές συσκευές, 33172200-8 - Συσκευές ανάνηψης
Lot No: 5
II.2.2)Additional CPV code(s)18444100 Safety headgear
18930000 Sacks and bags
33123100 Tensiometer
33141230 Dilator
33157800 Oxygen administration unit
33162200 Operating-theatre instruments
33192160 Stretchers
39525700 Life belts
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια δέκα (10) Πιεσόμετρων, δέκα (10) Σακχαρόμετρων (μαζί με ταινίες μέτρησης-Stick),δύο (2) Λαβίδων Magill Ενηλίκων, δύο (2) Λαβίδων Magill Παίδων, τριών (3) Λαβίδων Ανατομικών, τριών(3) Λαβίδων Χειρουργικών, έξι (6) Λαβίδων Pean (τρείς) 3 Ευθείες και (τρείς) 3 Κυρτές, τριών (3) Λαβίδων Kocher, έξι (6) Λαβίδων Mosquito (τρείς) 3 Ευθείες και (τρείς) 3 Κυρτές, δύο (2) Διαστολέων, τριάντα (30) Ψαλιδιών Κοπής Ρούχων, έξι (6) Σπαστών Φορείων, έξι (6) Τσαντών γενικών εφοδίων πρώτων βοηθειών, έξι (6) Σανίδων ακινητοποίησης πολυτραυματία, είκοσι (20) Συστημάτων ακινητοποίησης κεφαλής για σανίδα πολυτραυματία, ενός (1) στρώματος κενού για πολυτραυματία με τρόμπα, τριάντα (30) Συσκευών τεχνητού αερισμού παίδων, είκοσι (20) Συσκευών τεχνητού αερισμού ενηλίκων, δέκα (10) Φιαλών οξυγόνου φορητών με ενσωματωμένο ροόμετρο 3 λίτρων, δέκα (10) Φιαλών οξυγόνου 10 λίτρων, τεσσάρων (4) Φορείων πολυτραυματία (SKOOP), οκτώ(8) Λαρυγγικών μασκών LMA Fast track ( No 3)/ 4 τεμάχια και (Νο 4) / 4 τεμάχια, είκοσι (20) Κρανών διάσωσης, είκοσι (20) Ζωνών ασθενούς για σανίδα ακινητοποίησης, τεσσάρων (4) Οδηγών διασωλήνωσης, δέκα (10) Τουρνικέ (ισχαιμοπερίδεση) για τις ανάγκες του Παραρτήματος ΕΚΑΒ Κοζάνης. Το ΕΚΑΒ Κοζάνης καλύπτει την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας με τομείς σε Κοζάνη, Πτολεμαΐδα, Καστοριά, Γρεβενά και Φλώρινα. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 33123100-9 - Πιεσόμετρο αρτηριακής πίεσης, 33162200-5 - Εργαλεία χειρουργείου, 33141230-1 - Διαστολέας, 33192160-1 - Φορεία, 18930000-7 - Σάκοι και τσάντες, 33172200-8 - Συσκευές ανάνηψης, 33157800-3 - Μονάδα χορήγησης οξυγόνου, 18444100-4 - Κράνη ασφαλείας, 39525700-5 - Ιμάντες διάσωσης