Supplies - 343400-2022
Romania-Motru: Medical equipments
2022/S 121-343400
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
ACHIZIȚIE BUNURI ÎN CADRUL PROIECTULUI „MODERNIZARE, EXTINDERE ȘI DOTARE INFRASTRUCTURĂ AMBULATORIU DIN CADRUL SPITALULUI MUNICIPAL MOTRU” COD SMIS 127937
Reference number: 20667
II.1.2)Main CPV code
33100000 Medical equipments
II.1.4)Short description:
Se vor achiziționa dotări pentru ambulatoriul de specialitate din cadrul Spitalului municipal Motru, achiziție structurată pe 10 loturi după cum urmează:
- Lot 1 – Echipamente informatice (birotică)
- Lot 2 – Mobilier
- Lot 3 – Mobilier medical
- Lot 4 – Aparate și dispozitive pentru recuperare și fizio-kinetoterapie
- Lot 5 – Echipamente medicale pentru oftalmologie
- Lot 6 – Echipamente medicale pentru radiologie
- Lot 7 – Echipamente medicale pentru investigare
- Lot 8 – Echipamente medicale pentru chirurgie, cardiologie și ORL
- Lot 9 – Echipamente și dispozitive pentru ortopedie
- Lot 10 – Echipamente medicale pentru măsurare, cântărire și sterilizare
Descrierea produselor și cantitățile achiziționate, este prezentată în secțiunea II.2.4 Descrierea achizitiei publice aferentă fiecărui lot.
Pentru produsele furnizate, acolo unde este cazul, furnizorul va asigura instalarea, punerea în funcțiune și instruirea personalului cu privire la modul de exploatare și întreținere curentă.
Orice operator economic poate solicita clarificări cu privire la documentația de atribuire cu cel puțin 15 zile înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor, Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări în a 10 - a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 2 162 330.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 10
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 10
II.2)Description
II.2.1)Title:
Mobilier
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)
39121100 Desks
39112000 Chairs
39122100 Cupboards
II.2.4)Description of the procurement:
BANCĂ - 1 buc; BIROU - 32 buc; CUIER - 17 buc; DULAP DEPOZITARE VATA, FAȘĂ, TIFON - 2 buc; DULAP DOCUMENTE - 34 buc; OGLINDĂ DE PERETE - 1 buc; SCAUN PENTRU PACIENȚI ȘI APARȚINĂTORI - 65 buc; SCAUN PENTRU PERSONAL MEDICAL - 1 buc
Mobilier medical
Lot No: 3
33192000 Medical furniture
31520000 Lamps and light fittings
33192100 Beds for medical use
33192200 Medical tables
33193120 Wheelchairs
51410000 Installation services of medical equipment
CANAPEA CONSULTAȚII - CABINET CONSULTAȚIE - 18 buc; CANAPEA CONSULTAȚII - SALĂ DE TRATAMENT - 11 buc; CĂRUCIOR TRANSPORT TRATAMENT - 4 buc; DULAP MEDICAMENTE - 12 buc; MASĂ EXAMINARE SUGARI - 1 buc; MASĂ GINECOLOGICĂ ELECTRICĂ - 2 buc; MASĂ INSTRUMENTAR - 3 buc; REFLECTOR - 12 buc; SCAUN ORL - 1 buc; STATIV PERFUZII - 12 buc.
Echipamente medicale pentru investigare
Lot No: 7
33112200 Ultrasonic unit
33168100 Endoscopes
80530000 Vocational training services
ECOGRAF - 1 buc; ENDOSCOP + COLONOSCOP - 1 buc.
Echipamente medicale pentru chirurgie, cardiologie și ORL
Lot No: 8
33123200 Electrocardiography devices
33124100 Diagnostic devices
33161000 Electrosurgical unit
37441300 Stationary bicycles
ELECTROCARDIOGRAF - 1 buc: BICICLETĂ PENTRU TEST EFORT - 1 buc; ELECTROCAUTER PENTRU MICĂ CHIRURGIE - 3 buc; VIDEOLARINGOSCOP - 1 buc.
Echipamente informatice (birotică)
Lot No: 1
30213000 Personal computers
30232110 Laser printers
51600000 Installation services of computers and office equipment
CALCULATOR - 17 buc, IMPRIMANTĂ - 17 buc
Echipamente medicale pentru oftalmologie
Lot No: 5
33122000 Ophthalmology equipment
38634000 Optical microscopes
38652100 Projectors
MICROSCOP DE EXAMINARE - 1 buc; PROIECTOR DE TESTE - 1 buc; TRUSĂ DE LENTILE - 1 buc; TONOMETRU - 1 buc; LUPĂ OFTALMOLOGICĂ - 1 buc
Aparate și dispozitive pentru recuperare și fizio-kinetoterapie
Lot No: 4
33155000 Physical therapy devices
33128000 Medical laser other than for surgery
33151200 X-ray therapy devices
33158200 Electrotherapy devices
37441100 Treadmills
SPALIER - 2 buc; SALTEA GIMNASTICĂ - 2 buc; MASĂ KINETOTERAPIE SIMPLĂ - 2 buc; CUȘCĂ ROCHER - 1 buc; BICICLETĂ ERGOMETRICĂ - 1 buc; BANDĂ DE ALERGARE ELECTRICĂ - 1 buc; PLANȘETĂ BASCULANTĂ - 1 buc; ROATĂ PENTRU UMĂR - 1 buc; PLAN ÎNCLINAT - 1 buc; PLACĂ CANADIANĂ - 1 buc; CANAPEA MASAJ - 1 buc; APARAT CURENȚI JOASĂ/MEDIE FRECVENȚĂ - 2 buc; APARAT TERAPIE ULTRASUNETE - 1 buc; APARAT LASER ECRANAT - 1 buc; MAGNETODIAFLUX - 1 buc; APARAT ULTRASCURTE - 1 buc.
Echipamente și dispozitive pentru ortopedie
Lot No: 9
33141700 Orthopaedic supplies
33124130 Diagnostic supplies
33183300 Osteosynthesis devices
MASĂ DE GHIPS CU LAVOAR - 3 buc; TĂIETOR ELECTRIC GHIPS - 2 buc; DEPĂRTĂTOR GHIPS - 2 buc; ARTROSCOP - 1 buc; EXOGEN - 1 buc.
Echipamente medicale pentru măsurare, cântărire și sterilizare
Lot No: 10
33191100 Steriliser
38330000 Hand-held instruments for measuring length
42923200 Scales
CÂNTAR - 18 buc; CÂNTAR NOU NĂSCUȚI - 1 buc; CONTAINER INSTRUMENTAR AUTOCLAVABIL - 23 buc; LAMPĂ ULTRAVIOLETE - 12 buc; METRU ÎNĂLȚIME - 18 buc; NEGATOSCOP - 13 buc.
Echipamente medicale pentru radiologie
Lot No: 6
33111000 X-ray devices
APARAT DE RONGENDIAGNOSTIC DIGITAL - 1 buc.