Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Undervisningsmaterial i NO ämnen
Referensnummer: STK-2021-249
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling av och undervisningsmaterial, i NO ämnen kemi,biologi, fysik, och kemikalier. Ej läromedel.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)24315000 Oorganiska kemikalier
24960000 Olika slag av kemiska produkter
31440000 Batterier
33191110 Autoklaver
38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
38510000 Mikroskop
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
344006-2022 - ResultatSverige-Malmö: Basiska oorganiska och organiska kemikalier
Varor
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24315000 Oorganiska kemikalier, 24960000 Olika slag av kemiska produkter, 31440000 Batterier, 33191110 Autoklaver, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 38510000 Mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen