Teade muudatuste või lisateabe kohta
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija/võrgustiku sektori hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
ENER/D3/2021-191 Uuring tuumarajatiste radioaktiivsete heidete seire kohta ELis
Viitenumber: ENER/LUX/2021/OP/0012
II.1.2)CPV põhikood65400000 Muu energiavarustus ja -jaotamine
II.1.4)Lühikirjeldus:
Soovitus 2004/2/Euratom annab ELi riikidele juhise tuumareaktoritest ja ümbertöötlemisrajatistest lähtuvatest radioaktiivsete nukliidide heidetest teatamise kohta. ELi riikide esitatud andmed kompileeritakse komisjoni radioaktiivsete heidete andmebaasis (RADD).
Uuring keskendub neile rajatistele, millel on luba märkimisväärses koguses radioaktiivsete heidete keskkonda laskmiseks ja millel peavad olema olemas tehnilised süsteemid kõnealuste heidete pideva või partiipõhise seire teostamiseks. Projekti põhieesmärk on esitada ajakohastatud teave ELi liikmesriikide suuremate tuumarajatiste radioaktiivsete heitmete seire kohta nii õigusraamistiku kui ka tehnoloogia osas.
VI osa: Lisateave
Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
ENER/D3/2021-191 Tutkimus EU:ssa sijaitsevista ydinlaitoksista peräisin radioaktiivisten päästöjen seurannasta
Viitenumero: ENER/LUX/2021/OP/0012
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi65400000 Muiden energiamuotojen tuotanto ja jakelu
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Suosituksessa 2004/2/Euratom EU:n jäsenvaltioille annetaan ohjeistusta ydinvoimareaktoreista ja jälleenkäsittelylaitoksista peräisin olevaa radionuklidipäästöjä koskevaa raportointia varten. Komission radioaktiivisten päästöjen tietokantaan (Radioactive Discharges Database – RADD) kerätään EU:n jäsenvaltioiden antamat tiedot.
Tutkimuksessa keskitytään niihin laitoksiin, joilla on lupa päästää merkittäviä määriä radioaktiivisia aineita ympäristöön ja joilta edellytetään teknisiä järjestelmiä näiden päästöjen jatkuvaa tai eräkohtaista seurantaa varten. Hankkeen päätavoitteena on tarjota ajantasaista tietoa radioaktiivisten päästöjen seurannan tilasta EU:n jäsenvaltioiden tärkeimmissä ydinlaitoksissa sekä sääntelykehyksen että tekniikan suhteen.
VI kohta: Täydentävät tiedot