Services - 34485-2022
Romania-Târgu Mureș: Forestry services
2022/S 015-034485
Contract notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Prestarea serviciilor silvice in cadrul O.S. Lunca Bradului din cadrul DS Mures
Reference number: 15901202022587
II.1.2)Main CPV code
77200000 Forestry services
II.1.4)Short description:
Operatorii economici vor putea solicita clarificări cu 15 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in (termen de 11 zile)a unsprezecea zi inainte de data limita de depunere a ofertelor in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare. Listele cu cantitatile de servicii ce trebuie prestate sunt atasate caietului de sarcini .
Prestarea serviciilor silvice se va conform Normelor tehnice nr. 1-8 specifice fiecarui domeniu, seminte, pepiniere, solarii, revizuirea plantatiilor.
Beneficiarul va pune la dispoziţia prestatorului amplasamentul unde trebuie prestat serviciul, cu suprafeţele martor/model (suprafeţe parcurse cu lucrarea respectivă de către prestator, sub supravegherea specialiştilor de la unitatea silvică).
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 213 836.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
conform listei de cantitati din caietul de sarcini, serviciile ce urmeaza a fi prestate constau in recoltarea semintelor, intretinerea pepinierelor si a solariilor, revizuirea plantatiilor
Valoarea minima a acordului cadru = 420273 lei
valoarea maxima a acordului cadru = 1213836 lei
valoarea celui mai mic contract subsecvent= 210137 lei
valoarea celui mai mare contract subsecvent= 523900 lei