Szolgáltatások - 344980-2020
Submission deadline has been amended by:  388747-2020
Magyarország-Budapest: Épület- és létesítménykezelési szolgáltatások
2020/S 140-344980
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Karbantartás,felújítás,jav.,üzemeltetés,beruházás2
Hivatkozási szám: EKR000578682020
II.1.2)Fő CPV-kód
79993000 Épület- és létesítménykezelési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A KEF ellátási körébe tartozó épületekben építési, karbantartási, felújítási, javítási, üzemeltetési feladatok végzése
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
KEF Nyugat-Magyarországi ellátási területe
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
50000000 Javítási és karbantartási szolgáltatások
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
45000000 Építési munkák
45262690 Leromlott állagú épületek felújítása
45262700 Épületátalakítási munka
45262800 Épületbővítési munka
45300000 Épületszerelési munka
45350000 Gépészeti szerelések
45315100 Villamos gépészeti szerelési munkák
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A KEF ellátási körébe tartozó, Nyugat-Magyarország területén lévő épületekben építési, karbantartási, felújítási, javítási, üzemeltetési feladatok végzése.
Vállalkozási keretszerződés keretében a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság ellátási körébe tartozó, Nyugat-Magyarország területén lévő épületekben igény szerinti karbantartási, felújítási, javítási, üzemeltetési feladatok végzése: összesen 135 db (99 db budapesti (budai) és 36 db Budapesten kívüli) helyszínen, megközelítőleg összesen nettó 223 000 m2 alapterületen (az Ajánlatkérő mindenkori ellátási körébe tartozó ingatlanok részletes listáját Ajánlatkérő a gazdasági szereplők rendelkezésére bocsátja).
A keretszerződés hatálya alatt a szolgáltatás teljesítéséhez tervezett körülbelüli mennyiség (amely mennyiség a szerződés fennállása alatt folyamatosan változik): klíma- és légkezelő berendezések karbantartása, javítása: 1606 db; kalorikus berendezések, karbantartása, javítása: 97 db; szivattyúk karbantartása, javítása: 45 db; egyéb gépészeti berendezések karbantartása, javítása: 61 db; zsír és olajfogók karbantartása, javítása: 1 db; felvonók és emelő berendezések karbantartása, javítása: 45 db; kapuk, sorompók karbantartása, javítása: 60 db; UPS-ek, aggregátorok karbantartása, javítása: 11 db; villamos elosztók és fázisjavítók karbantartása, javítása: 14 db; erősáramú berendezések karbantartása, javítása: 107 db; gyengeáramú berendezések karbantartása, javítása: 34 db; épület-karbantartás, átalakítás, felújítás, beruházás tervezetten 420 000 000 Ft/év értékben; épületfelügyeleti rendszerek karbantartása, javítása: 6 db; TV antennarendszerek vonatkozásában karbantartása, javítása: 3 db; gondnokolás: 8 000 m2 összterületű, 29 db épület, diszpécser szolgálat ellátása, diszpécser szolgálat ellátása (heti hét napon át, 24 órás, eseti karbantartási és hiba- és havariaelhárítási igények bejelentése, nyilvántartása telefon vagy on-line elektronikus számítógépes bejelentési rendszeren keresztül)
A keretszerződés keretösszege: nettó 24 000 000 000,- Ft
A felsorolt berendezések, rendszerek tételes felsorolását, valamint az elvárt szolgáltatás tartalmát, a teljesítés ellenőrzését, értékelését a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. A keretszerződés hatálya alatt új létesítmények, berendezések, rendszerek bevonásával, illetve a meglévő létesítmények, berendezések, rendszerek kikerülésével a keretszerződés tárgya szerinti szolgáltatás mennyisége is változhat.
A további információkat, a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Karakterkorlát miatt a VI.3.6) pont (ajánlati biztosíték folytatása):
Az ajánlati biztosíték rendelkezésre bocsátásának határideje azonos az ajánlat benyújtásának határidejével és az ajánlati kötöttség teljes idejére érvényesnek kell lennie. Az ajánlati biztosítéknak az ajánlati kötöttség időtartama alatt fenn kell állnia, azaz az ajánlattételi határidőtől számított 2 hónapos időtartamig, az ajánlati kötöttség meghosszabbítása esetén annak tartamáig, az ajánlati kötöttség lejártának napján 24:00 óráig.
Felhívjuk Ajánlattevő figyelmét, hogy Ajánlatkérő az ajánlati biztosíték teljes összegét lehívja, ha Ajánlattevő az ajánlatát visszavonja, illetve ha a szerződéskötés Ajánlattevő érdekkörében felmerült okból hiúsul meg, továbbá abban az esetben ha ajánlattevő az ajánlati kötöttséggel terhelt ajánlatához ajánlatkérő felhívására nem vagy nem megfelelően nyújtja be az egységes európai közbeszerzési dokumentumba foglalt nyilatkozatát alátámasztó igazolásokat, és ajánlata ezen okból érvénytelennek minősül.
Az ajánlati biztosíték teljesíthető az ajánlattevő választása szerint az alábbi módok egyikén:
— Ajánlatkérő 10032000-06060071-00000000 számú fizetési számlájára történő befizetéssel; ez esetben az ajánlathoz csatolni kell a befizetés/átutalás tényét bizonyító. egyszerű másolatú banki visszaigazolást, internetes utalás esetén a kinyomtatott átutalási igazolás egyszerű másolatát. (tov. a 2. rész/II.2.4) pont)
KEF Kelet-Magyarországi ellátási területe
Rész száma: 2
A KEF ellátási körébe tartozó, Kelet-Magyarország területén lévő épületekben karbantartási, felújítási, javítási, üzemeltetési feladatok végzése
Vállalkozási keretszerződés keretében a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság ellátási körébe tartozó, Kelet-Magyarország területén lévő épületekben igény szerinti karbantartási, felújítási, javítási, üzemeltetési feladatok végzése: összesen 167 db (118 db budapesti (pesti) és 43 db Budapesten kívüli) helyszínen, megközelítőleg összesen nettó 710 000 m2 alapterületen (az Ajánlatkérő mindenkori ellátási körébe tartozó ingatlanok részletes listáját Ajánlatkérő a gazdasági szereplők rendelkezésére bocsájtja).
A keretszerződés hatálya alatt a szolgáltatás teljesítéséhez tervezett körülbelüli mennyiség (amely mennyiség a szerződés fennállása alatt folyamatosan változik): klíma- és légkezelő berendezések karbantartása, javítása: 2856 db; kalorikus berendezések, karbantartása, javítása: 220 db; szivattyúk karbantartása, javítása: 135 db; egyéb gépészeti berendezések karbantartása, javítása: 88 db; zsír és olajfogók karbantartása, javítása: 12 db; felvonók és emelő berendezések karbantartása, javítása: 89 db; kapuk, sorompók karbantartása, javítása: 78 db; UPS-ek, aggregátorok karbantartása, javítása: 25 db; villamos elosztók és fázisjavítók karbantartása, javítása: 31 db; erősáramú berendezések karbantartása, javítása: 177 db; gyengeáramú berendezések karbantartása, javítása: 1144 db; épület-karbantartás, átalakítás, felújítás, beruházás tervezetten 620 000 000 Ft/év értékben; épületfelügyeleti rendszerek karbantartása, javítása: 15 db; TV antennarendszerek vonatkozásában karbantartása, javítása: 18 db; gondnokolás: 212 000 m2 összterületű, 17 db épület, diszpécser szolgálat ellátása (heti hét napon át, 24 órás, eseti karbantartási és hiba- és havariaelhárítási igények bejelentése, nyilvántartása telefon vagy on-line elektronikus számítógépes bejelentési rendszeren keresztül).
A keretszerződés keretösszege: nettó 45 000 000 000,- Ft
Közleményként fel kell tüntetni az eljárás rövid megnevezését, az eljárás részének számát és az átutalás jogcímét (1. rész esetében: A KEF ellátási körébe tartozó épületekben karbantartási, felújítási, javítási, üzemeltetési feladatok végzése 1. rész, Ajánlati biztosíték, 2. rész esetében: A KEF ellátási körébe tartozó épületekben karbantartási, felújítási, javítási, üzemeltetési feladatok végzése 2. rész, Ajánlati biztosíték) Ajánlatkérő az átutalás tényét ellenőrzi, és csak az ajánlattételi határidőig megtörtént (ajánlatkérő számlájára beérkezett) tényleges utalást fogadja el teljesített ajánlati biztosítéknak.
— Pénzügyi intézmény vagy biztosító által vállalt garancia biztosításával vagy készfizető kezesség biztosításával,
— Pénzügyi intézmény vagy biztosító által vállalt biztosítási szerződés alapján kiállított - készfizető kezességvállalást tartalmazó - kötelezvénnyel.
Az ajánlati biztosíték a Kbt. 54.§ (5)-(7) bekezdéseiben foglaltak szerinti feltételek esetén visszafizetésre kerül.
A Kbt. 73. § (6) bekezdés b) pontja alapján az ajánlat érvénytelen, ha az ajánlattevő az ajánlati biztosítékot határidőre nem vagy az előírt mértéknél kisebb összegben bocsátja rendelkezésre.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet közös ajánlattevők esetén a Kbt. 35. § (5) bekezdésében foglaltakra.
Az ajánlati biztosíték nem válhat szerződést biztosító mellékkötelezettséggé.