Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 345012-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 131-345012
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A geszti Tisza-kastély rekonstrukciója, I. ütem
Hivatkozási szám: EKR001079492020
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Generálkivitelezési szerződés keretében a „geszti Tisza-kastély és környezetének rekonstrukciója, I. ütem” létesítmény megvalósítása. Mely magában foglalja a meglévő állapotról indulóan a rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban történő kivitelezést, a bontásokkal, épület-rekonstrukcióval és felújítással, villamos és gépészeti közműkiváltásokkal és új közművek építésével, térburkolatok/utak/parkolók építésével és környezetépítési munkálatok elvégzésével együtt, valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
A Beruházás során fel kell újítani a Tisza-kastélyt, Tiszttartó házat, valamint kripta épületet.
A Tisza-kastély tervezett nettó szintterülete: 1488,2 m2
Tiszttartó ház nettó szintterülete: 205,9 m2
Kripta épület nettó szintterülete: 87,5 m2
Kastély tervezett nettó alapterületei: pince 631,1 m2, fsz 659 m2, emelet 119,4, m2 összesen: 1409,5 m2
Tiszttartó ház tervezett nettó alapterülete: 183,8 m2
Az elkészült kiállításterv szerint a kiállítótér minden szakágra terjedő előkészítése az installációk fogadására.
Kiállítótér nettó alapterülete: kastély 705,3 m2, tiszttartó ház 50,1 m2.
Összesen kiállítótér nettó alapterülete: 755,4 m2.
Kripta tervezett nettó alapterülete: 87,5 m2
Összesen műemléki épület nettó alapterülete: 1680,8 m2
A megvalósítandó létesítmény mennyiségi jellemzői:
1) Nettó 1781,6 m2 nettó szintterületű épületegyüttes felújítása.
2) Épületrész bontása 2652 m3
3) Homlokzati, műemléki védettséggel érintett területeken vakolat leverése 1467 m2
4) Új tetőhéjazat készítése természetes pala fedéssel 2070,7 m2
5) Homlokzati felületképzés készítése restaurátori szakfelügyelet mellett 1967 m2
6) Zúzottkő burkolat készítése gépjármű forgalom számára 1173 m2
7) Parketta restaurálása és/vagy újragyártása: 673,3 m2
8) Díszítőfestés készítési és/vagy restaurálási munka: 1459,3 m
9) Beltéri fa ajtó restaurálás és/vagy rekonstrukciója: 37 db
10) Kőfelületek és kőelemek restaurálási és/vagy gyártási és/vagy elhelyezési és/vagy kőfaragó, kőszobrász munkálatot: 302,8 m2
11) Mennyezeti gipszstukkó rekonstrukciója: 208,9 m2
12) Zöldfelület, parkrendezés 10 501 m2
13) Zúzott kővel burkolt, közlekedésére alkalmas felület kivitelezése: 2 069 m2
14) Zöld növényzet telepítése: 5 595 db
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása AT feladata.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45453100 Felújítás
45212314 Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
45212354 Kastély építési munkái
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Kastély tervezett nettó alapterületei: pince 631,1 m2, fsz 659 m2, emelet 119,4 m2, összesen: 1409,5 m2