II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Rakennustuotteet 2022 - 2026
II.1.2)Main CPV code44110000 Construction materials
II.1.4)Short description:
Hankintakokonaisuuteen sisältyy puutavara, pintakäsittelytuotteet, rakennustarvikkeet, henkilöturvallisuustarvikkeet ja -asusteet, työvaatteet, ensiaputarvikkeet, työvälineet sekä kiinnittimet.
Hankinta on jaettu osa-alueisiin seuraavasti:
A) Puutavara
B) Pintakäsittelytuotteet
C) Rakennustarvikkeet
D) Kiinnittimet
E) Työvälineet
F) Henkilöturvallisuustuotteet
Tarjoaja voi jättää tarjouksensa yhteen, useampaan tai kaikkiin osa-alueisiin.
Tarjouslomakkeella (liite 1) on esitetty osa-alueiden nimikekohtaisesti hinnoiteltavat tuotteet.
Tarjottujen tuotteiden tulee soveltua ammattimaiseen käyttöön.
Tilaaja valitsee puitesopimustoimittajiksi kaikki hyväksyttävän tarjouksen jättäneet tarjoajat.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)03410000 Wood
II.2.4)Description of the procurement:
Kaupunki hankkii rakennustuotteita mm. hallinnoimiensa kiinteistöjen ja alueiden kunnossapitoa varten ja koulujen teknisen työn opetuksen tarpeisiin.
II.2.1)Title:
Lot No: 2.
II.2.2)Additional CPV code(s)44800000 Paints, varnishes and mastics
II.2.2)Additional CPV code(s)44111000 Building materials
II.2.2)Additional CPV code(s)44530000 Fasteners
II.2.2)Additional CPV code(s)44500000 Tools, locks, keys, hinges, fasteners, chain and springs
F) Henkilöturvallisuustarvikkeet ja – asusteet
Lot No: 6.
II.2.2)Additional CPV code(s)35113400 Protective and safety clothing