Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Hansel - Luokka 1 - Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 DPS (DPS:n sisäinen kilpailutus) - Digitaalinen markkinointi ja Markkinointiviestintätoimiston palvelut
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteen oli digitaalisen markkinoinnin palvelut ja markkinointiviestintätoimiston palvelut tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti,
Hankinta jaettiin kahteen (2) itsenäiseen osa-alueeseen, jotka olivat seuraavat:
Osa-alue 1, Digitaalinen markkinointi
Osa-alue 2, Markkinointiviestintätoimiston palvelut
Tämä jälki-ilmoitu koskee osa-aluetta 1 ja osa-aluetta 2.
Tämä hankinta on tehty Hansel Oy:n perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän "Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 DPS" sisäisenä kilpailutuksena.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Digitaalinen markkinointi
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan kohteena oli digitaalisen markkinoinnin ja viestinnän palvelut. Hankintayksikön tulevaisuuden pääpainopistealueena on erityisesti digitaalisen viestinnän kehittäminen.
Hankintayksikkö keskeytti osa-alueen 1 hankintamenettelyn. Osa-alueen 1 ”Digitaalinen markkinointi” hankintaan ei jätetty yhtään hyväksyttävää tarjousta, joten hankintayksiköllä oli todellinen ja perusteltu syy keskeyttää hankintamenettely.
Markkinointiviestintätoimiston palvelut
Osa nro: 2
Hankinnan kohteena olivat markkinointiviestintätoimiston palvelut.