Pravna podlaga:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Izboljšanje pravnih odzivov v boju proti umorom žensk
Referenčna številka dokumenta: EIGE/2020/OPER/10
II.1.2)Glavna koda CPV73110000 Raziskovalne storitve
II.1.4)Kratek opis:
Študija bo prispevala k prizadevanjem inštituta EIGE za krepitev zmogljivosti institucionalnih odzivov na nasilje nad ženskami oziroma umore žensk. EIGE želi podpreti države članice EU pri izboljšanju institucionalnega odzivanja s poudarkom na vlogi in pravicah žrtev v kazenskih postopkih, povezanih z umori žensk, ter pri izpolnjevanju njihovih dolžnosti glede preiskovanja, pregona, kaznovanja in izplačevanja odškodnin.
Splošni cilj študije je izboljšati institucionalne odzive z opredelitvijo vrzeli v zakonodaji ter vrzeli med zakonodajo in prakso pri zagotavljanju pravice umorjenim ženskam.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 230 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis javnega naročila:
Posebna cilja študije sta:
— izboljšati preiskave in pregon v primerih umorov žensk,
— okrepiti vlogo in pravice žrtev v kazenskih postopkih ter jih zagotoviti dostop do odškodnine.
V okviru študije bo uporabljen pristop, ki zagotavlja upoštevanje vprašanja enakosti spolov in osredotočenost na žrtve, in proučen bo vpliv krize zaradi COVID-19 na institucionalne odzive na umore žensk.