Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Fallstudien zur Zukunft der Kompetenzen in den Partnerländern der ETF
Referenznummer der Bekanntmachung: CFT/20/ETF/0016
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Fallstudien zur Zukunft der Kompetenzen in den Partnerländern der ETF –
„R-Evolutionen: Ermittlung, wie sich Technologie und Innovation verändern oder Kompetenzbedarf schaffen“
Internationale und lokale Beratungsleistungen und qualitative Erhebungen.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 210 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Siehe die in Abschnitt I.3) angegebene Internetadresse.
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Περιπτωσιολογικές μελέτες σχετικά με το μέλλον των δεξιοτήτων στις χώρες εταίρους του ETF
Αριθμός αναφοράς: CFT/20/ETF/0016
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79300000 Έρευνα αγοράς και οικονομική έρευνα δημοσκοπήσεις και στατιστικές
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Περιπτωσιολογικές μελέτες σχετικά με το μέλλον των δεξιοτήτων στις χώρες εταίρους του ETF –
«Εξελίξεις/Επαναστάσεις: προσδιορισμός του τρόπου με τον οποίο η τεχνολογία και η καινοτομία αλλάζουν ή δημιουργούν ανάγκες δεξιοτήτων»
Διεθνείς και τοπικές συμβουλευτικές υπηρεσίες και ποιοτικές έρευνες.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 210 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Βλέπε διαδικτυακή διεύθυνση που παρέχεται στο τμήμα I.3).
Base jurídica:
Reglamento (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Estudios de caso sobre el futuro de las competencias en los países asociados de la ETF
Número de referencia: CFT/20/ETF/0016
II.1.2)Código CPV principal79300000 Investigación mercadotécnica y económica; sondeos y estadísticas
II.1.4)Breve descripción:
Estudios de caso sobre el futuro de las competencias en los países asociados de la ETF:
«R-Evoluciones: identificar cómo la tecnología y la innovación cambian o crean necesidades de competencias»
Servicios de consultoría internacionales y locales y encuestas cualitativas.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 210 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
Véase la dirección de internet que figura en el apartado I.3).
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Tulevia taitoja koskevat tapaustutkimukset Euroopan koulutussäätiön (ETF) kumppanimaissa
Viitenumero: CFT/20/ETF/0016
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tulevia taitoja koskevat tapaustutkimukset Euroopan koulutussäätiön (ETF) kumppanimaissa – ”R-Evolutions: sen määrittäminen, miten teknologia ja innovointi muuttavat tai luovat taitotarpeita”
Kansainväliset ja paikalliset konsultointipalvelut ja laadulliset tutkimukset.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 210 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Regulamento (UE, Euratom) n. ° 2018/1046
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Estudos de caso sobre o futuro das competências nos países parceiros da ETF
Número de referência: CFT/20/ETF/0016
II.1.2)Código CPV principal79300000 Pesquisa de mercado e económica; sondagem e estatísticas
II.1.4)Descrição resumida:
Estudos de caso sobre o futuro das competências nos países parceiros da ETF –
«R-Evoluções: identificar o modo como a tecnologia e a inovação mudam ou criam necessidades de competências»
Serviços de consultoria internacional e local e inquéritos qualitativos.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 210 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.4)Descrição do concurso:
Ver endereço Internet indicado no ponto I.3).