Nous sommes heureux de vous annoncer que la nouvelle version du portail TED sera déployée le 29 janvier 2024 (date indicative à confirmer). Vous souhaitez découvrir les nouvelles fonctionnalités, les améliorations et les incidences sur les utilisateurs? Nous vous invitons à consulter notre article pour en savoir plus sur les principaux changements et les nouvelles fonctionnalités.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Services - 348314-2022
Roumanie-Cluj-Napoca: Services de conception de réseaux d'énergie électrique
2022/S 122-348314
Avis de marché – secteurs spéciaux
Services
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica
Numéro de référence: RO14476722 - 2022
II.1.2)Code CPV principal
71323100 Services de conception de réseaux d'énergie électrique
II.1.4)Description succincte:
Achizitie de Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica, conform cantitatilor precizate in Caietul de Sarcini, reprezentand servicii de proiectare care vin in completarea lucrarilor de proiectare cu forte proprii.
Valoarea minima a acordului cadru = 54.400,00 lei; valoarea maxima a acordului cadru = 3.000.000,00 lei.
Impartite astfel:
LOT 1 - minim 27.200 lei – maxim 1.500.000 lei
LOT 2 - minim 27.200 lei – maxim 1.500.000 lei
Valoarea celui mai mare contract subsecvent nu va depasi 250.000,00 lei fara TVA – LOT 1; 250.000,00 lei fara TVA – LOT 2
Se va incheia Acord Cadru cu un operator economic pe fiecare lot in parte.
Solicitarile de clarificari privind documentia de atribuire se vor transmite cu cel putin 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor iar Raspunsul consolidat al entitatii contractante in mod clar, complet si fara ambiguitati la toate solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare va fi transmis in a 13-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 3 000 000.00 RON
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour nombre maximal de lots: 2
Nombre maximal de lots pouvant être attribués à un soumissionnaire: 2
Le pouvoir adjudicateur se réserve le droit d'attribuer des marchés combinant les lots ou groupes de lots suivants:
Operatorii economici pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
LOT 1 - Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona MN
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
II.2.4)Description des prestations:
Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona MN impartite in:
- Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona MN - minim 1000 OPM (ore proiectant mediu) si maxim 81395 OPM
- Ridicari topografice – zona MN - minim 10 km si maxim 100 km
Cantitatile sunt estimate pe durata intregului acord –cadru.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent nu va depasi 250.000,00 lei fara TVA
LOT 2 - Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona TS
Lot nº: 2
Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona TS impartite in:
- Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona TS - minim 1000 OPM (ore proiectant mediu) si maxim 81395 OPM
- Ridicari topografice – zona TS - minim 10 km si maxim 100 km