Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Εκτέλεση καθηκόντων διδασκαλίας και συναφών καθηκόντων ως μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος Σχολικοί Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο Βέλγιο
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV80200000 Υπηρεσίες δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Προκειμένου να διασφαλιστεί η ομαλή λειτουργία του προγράμματος Σχολικοί Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο αναζητά έναν ανάδοχο που θα υποστηρίξει το Γραφείο Συνδέσμου του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο Βέλγιο (εφεξής EPLO - European Parliament Liaison Office) στην εκπαίδευση των εκπαιδευτικών, στα καθήκοντα αξιολόγησης του σχολείου και στην υποστήριξη του σχολείου καθώς και σε άλλα σχετικά καθήκοντα που περιλαμβάνονται σε αυτό το εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Σχολικοί Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου διεξάγεται από τουλάχιστον έναν δάσκαλο ανά συμμετέχον σχολείο. Σε αυτούς τους εκπαιδευτικούς θα παρέχονται σεμινάρια σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του προγράμματος, τον ρόλο και τις δραστηριότητες του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, τον τρόπο διδασκαλίας θεμάτων της ΕΕ και άλλα σχετικά θέματα. Επιπλέον, ο ανάδοχος θα υποστηρίζει τους εκπαιδευτικούς στον προγραμματισμό και την ανάπτυξη διαδικτυακών δραστηριοτήτων και θα συμβάλει στην ενίσχυση της ψηφιακής διάστασης του προγράμματος. Σε αυτά τα σεμινάρια θα παρίστανται το προσωπικό του EPLO, ομιλητές εμπειρογνώμονες ομιλητές, ένας ή περισσότεροι βουλευτές του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και ο ανάδοχος στον ρόλο του διαμεσολαβητή και του ειδικού στην εκπαίδευση.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 200 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Βλέπε τα έγγραφα του διαγωνισμού.