III.1.1)Personal situation of economic operators, including requirements relating to enrolment on professional or trade registersInformation and formalities necessary for evaluating if the requirements are met A. Warunki udziału w postępowaniu:
Na potrzeby niniejszego postępowania przez umowę koncesji należy rozumieć Umowę o PPP. W postępowaniu o zawarcie umowy koncesji mogą brać udział zainteresowane podmioty, które spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności ekonomicznej i finansowej;
2) kwalifikacji technicznych lub zawodowych, w tym:
a) posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia,
b) dysponowania potencjałem technicznym,
c) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu koncesji;
3) uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
4) niekaralności zainteresowanego podmiotu albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu zainteresowanego podmiotu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5) nie otwarto wobec nich likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
6) nie zalegają z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne lub uzyskali przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
B. Informacja o oświadczeniach, do których złożenia obowiązany jest zainteresowany podmiot, który składa wniosek o zawarcie umowy koncesji:
Zainteresowany podmiot składa wniosek o zawarcie umowy koncesji, dalej jako „Wniosek” zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej Podmiotu Publicznego – Załącznik nr 3 zawierający:
1) podpis zainteresowanego podmiotu (osoby uprawnionej do reprezentacji zainteresowanego podmiotu);
2) oświadczenie o zgłoszeniu udziału w postępowaniu o zawarcie umowy koncesji;
3) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie punktu A. 1)-3) sekcji III.1.1),zgodnie z warunkami udziału w postępowaniu, wskazanymi w sekcji III.1.2) i III.1.3) poniżej;
4) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie punktu A. 4) sekcji III.1.1);
5) oświadczenie dotyczące upadłości lub likwidacji w zakresie punktu A. 5) sekcji III.1.1);
6) oświadczenie o niezaleganiu z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne lub oświadczenie o uzyskaniu przewidzianego prawem zwolnienia, odroczenia lub rozłożenia na raty zaległych płatności lub wstrzymania w całości wykonania decyzji właściwego organu w zakresie punktu A. 6)sekcji III.1.1);.
W postępowaniu mogą wziąć udział zainteresowane podmioty w stosunku, do których nie otwarto likwidacji i nie ogłoszono upadłości oraz zainteresowane podmioty, które po ogłoszeniu upadłości zawarły układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeśli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli poprzez likwidację majątku upadłego.
Zainteresowane podmioty mogą wspólnie ubiegać się o zawarcie umowy koncesji. W powyższym celu wszystkie podmioty wspólnie ubiegające się o zawarcie umowy koncesji powinny ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy koncesji.
Wnioski, które nie będą zawierały elementów i oświadczeń, o których mowa w punkcie B. 1)-6) lub będą je zawierały w niepełnym zakresie, nie zostaną przyjęte przez Podmiot Publiczny.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi w oparciu o wymagane oświadczenia metodą spełnia/nie spełnia.
C. Informacja o dokumentach składanych przez oferenta, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą albo oferenta, który złożył najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych ofert, o którym mowa w art. 21 ust. 3 Ustawy o koncesji, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Na potwierdzenie warunków udziału w postępowaniu w zakresie punktu A. 4)-6) sekcji III.1.1) oferent, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany będzie w terminie wskazanym przez Podmiot Publiczny przedłożyć dokumenty, o których mowa poniżej:
1) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że oferent nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosków;
2) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS, potwierdzające, że oferent nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosków;
3) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania, że nie otwarto wobec oferenta likwidacji ani nie ogłoszono jego upadłości lub, że po ogłoszeniu upadłości oferent zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeśli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli poprzez likwidację majątku upadłego, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków;
4) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności oferenta, jego wspólników, partnerów, komplementariuszy, członków zarządu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków.
W przypadku wybrania oferty podmiotów wspólnie ubiegających się o zawarcie umowy koncesji, Podmiot Publiczny może żądać przed zawarciem umowy koncesji umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
Ponadto, w przypadku podmiotów występujących wspólnie warunki udziału w postępowaniu, określone w punkcie A. 1)-3) sekcji III.1.1) spełniają oni wspólnie, natomiast warunki udziału w postępowaniu, określone w punkcie A. 4)-6) sekcji III.1.1) powinny być spełnione przez każdy podmiot z osobna.
Ponadto (jeżeli dotyczy):
1) pełnomocnictwo do reprezentowania oferenta w postępowaniu, jeżeli osoba reprezentująca oferenta w postępowaniu o zawarcie umowy koncesji nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub ewidencji działalności gospodarczej;
2) pełnomocnictwo do złożenia oferty w przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zawarcie umowy koncesji;
3) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania oferentowi do dyspozycji niezbędnych zasobów do wykonania koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego) w zakresie realizacji koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego), zgodnie z art. 18 ust. 3 Ustawy o koncesji.
Ponadto zgodnie z nowelizacją ustawy – ustawa o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz. U. z 2012 r., poz. 1271) oferent zobowiązany będzie do załączenia wraz z ofertą listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów oraz zobowiązany będzie aktualizować ją w każdym przypadku zaistnienia zmian w stosunkach między koncesjonariuszem a tymi podmiotami.
Jeżeli oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie C. 1)-4) sekcji III.1.1) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – dokument wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosków;
2) zamiast dokumentu, o którym mowa w punkcie C. 4) sekcji III.1.1) składa dokument lub dokumenty o niekaralności oferenta, jego wspólników, partnerów, komplementariuszy, członków zarządu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstw o przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego- dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków;
3) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków.
Jeżeli w kraju siedziby lub miejsca zamieszkania oferenta nie wydaje się dokumentów urzędowych, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie oferenta złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. W takim przypadku, zawarte w punkcie C. 1)-4) sekcji III.1.1) dyspozycje co do terminów wystawienia dokumentów, stosuje się odpowiednio do oświadczeń, o których mowa (powyżej) w niniejszym punkcie.
Oferent, w zakresie spełniania warunków, o których mowa w punkcie A. 1)-3) sekcji III.1.1) może polegać na zdolności innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi powiązań. W takim przypadku musi on wykazać Podmiotowi Publicznemu, że będzie spełniał warunki, o których mowa w punkcie A. 1)-3) sekcji III.1.1) niezbędne do wykonania przedmiotu koncesji (tj. warunki w zakresie art. 13 ust. 1 pkt1-3 Ustawy o koncesji). Oferent przedstawia w tym celu stosowne zobowiązania tych podmiotów w zakresie realizacji przedmiotu koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego), zgodnie z art. 18 ust. 3 Ustawy o koncesji.
Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów W postępowaniu mogą brać udział zainteresowane podmioty, które w zakresie punktu A. 1) sekcji III.1.1) spełniają warunki udziału w postępowaniu nie później niż na dzień składania Wniosków, tj.:
1) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową pozwalającą na ubieganie się o uzyskanie środków finansowych na kwotę nie mniejszą niż 13 000 000 PLN (słownie: trzynaście milionów złotych) lub równowartość tej kwoty w innej walucie;
2) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego) na kwotę nie mniejszą niż 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony złotych) na jedno i na wszystkie zdarzenia lub równowartość tej kwoty w innej walucie;
A. Informacja o dokumentach składanych przez oferenta, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą albo oferenta, który złożył najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych ofert, o którym mowa w art. 21 ust. 3 Ustawy o koncesji, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Na potwierdzenie warunków udziału w postępowaniu w zakresie punktu A. 1) sekcji III.1.1), zgodnie z warunkami udziału w postępowaniu, o których mowa w sekcji III.1.2) oferent, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany będzie w terminie wskazanym przez Podmiot Publiczny przedłożyć dokumenty, o których mowa poniżej:
1) aktualną tj. wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosków informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową oferenta, pozwalającą na ubieganie się o uzyskanie środków finansowych na kwotę nie mniejszą niż 13 000 000 PLN (słownie: trzynaście milionów złotych) lub równowartość tej kwoty w innej walucie;
2) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że oferent jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego) na kwotę nie mniejszą niż 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony złotych) na jedno i na wszystkie zdarzenia lub równowartość tej kwoty w innej walucie. Dokument powinien potwierdzać spełnianie warunku nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania Wniosków.
Ponadto (jeżeli dotyczy):
— wartości podane w walucie innej niż PLN będą przeliczone na PLN według kursu średniego NBP danej waluty z dnia, w którym ukazało się niniejsze ogłoszenie.
Oferent, w zakresie spełniania warunków, o których mowa w sekcji III.1.2) może polegać na zdolności innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi powiązań. W takim przypadku musi on wykazać Podmiotowi Publicznemu, że będzie spełniał warunki, o których mowa w sekcji III.1.2) niezbędne do wykonania przedmiotu koncesji (tj. warunki w zakresie art. 13 ust. 1 pkt 1 Ustawy o koncesji). Oferent przedstawia w powyższym celu odpowiednie zobowiązania tych podmiotów w zakresie realizacji przedmiotu koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego), zgodnie z art. 18 ust. 3 Ustawy o koncesji.
Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów W postępowaniu mogą brać udział zainteresowane podmioty, które w zakresie punktu A. 2) sekcji III.1.1) spełniają warunki udziału w postępowaniu nie później niż na dzień składania Wniosków, tj.:
1) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, polegające na:
a) wykonaniu w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania Wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończyli, co najmniej jedną robotę budowlaną – polegającą na zaprojektowaniu i budowie obiektu o charakterze spełniającym funkcję zbliżoną do obiektu planowanego tj. mieszkaniowo-usługowym/opiekuńczo-rehabilitacyjnym/leczniczo-pielęgnacyjno-rehabilitacyjnym, wraz z wykończeniem „pod klucz”, o wartości robót minimum 10 000 000 PLN brutto – wg wzoru załącznika Nr 4;
b) wykonaniu w okresie ostatnich trzech (3) lat przed upływem terminu składania Wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej (1) usługi polegającej na kompleksowym zarządzaniu technicznym, eksploatacyjnym i komercyjnym ( zarządzanie umożliwiające funkcjonowanie obiektu zgodnie z założonymi celami, zasadami gospodarności, minimalizacji kosztów i maksymalizacji przychodów ), lub zarządzaniu na swoje ryzyko, obiektem o charakterze mieszkaniowo-usługowym/opiekuńczo-rehabilitacyjnym/leczniczo-pielęgnacyjno-rehabilitacyjnym, którą wykonywał, jako usługę ciągłą (nieprzerwaną) przez co najmniej 12 miesięcy – wg wzoru załącznika Nr 5;
2) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu koncesji(partnerstwa publiczno-prywatnego), tj. wykażą, iż:
a) dysponują osobami zdolnymi do wykonania Przedsięwzięcia – wg wzoru załącznika Nr 6, w tym:
Zespół zarządzający w składzie:
1. Specjalista nr l – Dyrektor Kontraktu/Przedstawiciel Wykonawcy, posiadający:
— wykształcenie wyższe,
— co najmniej 5-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji Dyrektora Kontraktu/Przedstawiciela Wykonawcy/Menadżera Kontraktu/ Kierownika Kontraktu przy realizacji inwestycji, w tym co najmniej jednej inwestycji (kontrakt zawarty w ramach jednej umowy), polegającej na budowie obiektu kubaturowego użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 10 000 000,00 PLN brutto,
2. Specjalista nr 2 – Kierownik zarządzający obiektem, posiadający:
— co najmniej 2-letnie doświadczenie w świadczeniu usług zarządzania: a) technicznego i b) eksploatacyjnego obiektem o charakterze mieszkaniowo-usługowym/opiekuńczo-rehabilitacyjnym, które, miały charakter ciągły przez okres co najmniej 12 miesięcy.
Zespół projektowy w składzie:
1. Architekt, posiadający:
— uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń wraz z aktualnym zaświadczeniem z właściwej Izby Samorządu Zawodowego potwierdzającym, że osoba której uprawnienia dotyczą jest wpisana na listę członków tej izby;
— co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu, w tym wykonał co najmniej jeden projekt architektoniczny obiektu o charakterze mieszkaniowo-usługowym/opiekuńczo-rehabilitacyjnym wraz z pozyskaniem decyzji pozwolenia na budowę;
2. Projektanci – po jednej osobie danej specjalności ( minimum ) posiadający uprawnienia w specjalności:
— konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
— instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
— instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,
— telekomunikacyjnej bez ograniczeń,
posiadający co najmniej 5 letnie doświadczenie w projektowaniu wraz z aktualnym zaświadczeniem z właściwej Izby Samorządu Zawodowego potwierdzającym, że osoba, której uprawnienia dotyczą jest wpisana na listę członków tej izby;
Zespół kierowania budową w składzie:
1. Kierownik Budowy, posiadający:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń wraz z aktualnym zaświadczeniem z właściwej Izby Samorządu Zawodowego potwierdzającym, że osoba, której uprawnienia dotyczą jest wpisana na listę członków tej izby,
— co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Kierownika Budowy, w tym doświadczenie w kierowaniu minimum jedną budową polegającą na budowie kubaturowego obiektu o wartości robót minimum 5 000 000 PLN brutto,
2. Kierownik robót w branży instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych
i gazowych, posiadający:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń wraz z aktualnym zaświadczeniem z właściwej Izby Samorządu Zawodowego potwierdzającym, że osoba, której uprawnienia dotyczą jest wpisana na listę członków tej izby;
— co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierownika robót branży instalacyjnej(sanitarnych, cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych), w tym doświadczenie w kierowaniu robotami w ramach minimum jednej inwestycji polegającej na budowie kubaturowego, o wartości robót niemniejszej niż 5 000 000 PLN brutto;
3. Kierownik robót elektrycznych, posiadający:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń wraz z aktualnym zaświadczeniem z właściwej Izby Samorządu Zawodowego potwierdzającym, że osoba, której uprawnienia dotyczą jest wpisana na listę członków tej izby,
— co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Kierownika robót branży instalacyjnej(elektrycznych i elektroenergetycznych), w tym doświadczenie w kierowaniu robotami w ramach minimum jednej inwestycji polegającej na budowie kubaturowego obiektu, o wartości nie mniejszej niż 5 000 000 PLN brutto;
4. Kierownik robót telekomunikacyjnych, posiadający:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjne bez ograniczeń wraz z aktualnym zaświadczeniem z właściwej Izby Samorządu Zawodowego potwierdzającym, że osoba, której uprawnienia dotyczą jest wpisana na listę członków tej izby,
— co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Kierownika robót branży telekomunikacyjnej, w tym doświadczenie w kierowaniu robotami w ramach minimum jednej inwestycji polegającej na budowie kubaturowego obiektu, o wartości nie mniejszej niż 5 000 000 PLN brutto;
5. Geodeta ( 1 osoba ) posiadający uprawnienia w zakresie: geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych i co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku geodety.
Podmiot Publiczny dopuszcza sprawowanie przez jedną osobę nie więcej niż dwóch z ww. funkcji.
Uwaga:
1) Uprawnienia budowlane, o których mowa powyżej, powinny być zgodne z ustawą z 7.7.1994 Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 1409, ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z 28.4.2006 w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U.z 2006 r. Nr 83, poz. 578, ze zm.).
2) Dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12 a ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z 18.3.2008 o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U.z 2008 r. Nr 63, poz. 394, ze zm.) oraz na podstawie art. 20a ustawy z 15.12.2000 o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 932, ze. zm.).
3) Przez doświadczenie zawodowe w przypadku osób mających pełnić funkcje specjalistów, należy rozumieć okres od daty uzyskania uprawnień budowlanych wskazanych przez Podmiot Publiczny do daty upływu terminu składania wniosków w niniejszym postępowaniu.
4) Oferenci mają obowiązek zapewnić realizację przedsięwzięcia przez ww. osoby. W przypadku zaistnienia w toku realizacji przedsięwzięcia okoliczności wymuszających konieczność zmiany którejkolwiek z osób wskazanych w niniejszym punkcie, Partner Prywatny ma obowiązek zapewnić na każde stanowisko osobę posiadającą, co najmniej takie same kompetencje, wykształcenie i doświadczenie jak osoba wskazana na to stanowisko. Zmiana osób wskazanych dokonywana jest na zasadach określonych w Umowie o PPP.
5) Oferenci zobowiązani są zapewnić pozostały personel, który umożliwi sprawną realizację przedmiotu umowy. Do takich osób należą między innymi: osoby wsparcia administracyjnego, specjalista ds. BHP, specjalista ds. systemów nagłośnień, specjalista w zakresie systemów alarmowych i telewizji dozorowej, specjalista w zakresie systemów klimatyzacyjnych, specjalista ds. architektury zieleni itp.
A. Informacja o dokumentach składanych przez oferenta, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą albo oferenta, który złożył najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych ofert, o którym mowa w art. 21 ust. 3Ustawy o koncesji, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Na potwierdzenie warunków udziału w postępowaniu w zakresie punktu A. 2) sekcji III.1.1), zgodnie z warunkami udziału w postępowaniu, o których mowa w sekcji III.1.3) oferent, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany będzie w terminie wskazanym przez Podmiot Publiczny przedłożyć dokumenty, o których mowa poniżej:
1) Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania Wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie w odniesieniu do warunku, o którym mowa w punkcie 1) lit. b) sekcji III.1.3) powyżej, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej Podmiotu Publicznego – Załącznik nr 4);
2) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania Wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w odniesieniu do warunku, o którym mowa w punkcie 1) lit. a) ic) sekcji III.1.3) powyżej wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej Podmiotu Publicznego – Załącznik nr 5);
3) Wykaz osób, w odniesieniu do warunku, o którym mowa w punkcie 2) lit. a) sekcji III.1.3) powyżej, które będą uczestniczyć w wykonywaniu przedmiotu koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania przedmiotu koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego), a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej Podmiotu Publicznego – Załącznik nr 6);
4) Oświadczenie oferenta, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu przedmiotu koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego), posiadają wymagane uprawnienia wraz z aktualnymi zaświadczeniami z właściwej Izby Samorządu Zawodowego (zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie internetowej Podmiotu Publicznego – w treści Załącznika nr 6).
Oferent, w zakresie spełniania warunków, o których mowa w sekcji III.1.3) może polegać na zdolności innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi powiązań. W takim przypadku musi on wykazać Podmiotowi Publicznemu, że będzie spełniał warunki, o których mowa w sekcji III.1.3) niezbędne do wykonania przedmiotu koncesji (tj. warunki w zakresie art. 13 ust. 1 pkt 2 Ustawy o koncesji). Oferent przedstawia w powyższym celu odpowiednie zobowiązania tych podmiotów w zakresie realizacji przedmiotu koncesji (partnerstwa publiczno-prywatnego), zgodnie z art. 18 ust. 3 Ustawy o koncesji.