2. Hyväksyminen luetteloon ei millään tavoin velvoita hankintaviranomaista tekemään sopimuksia.
5. Kiinnostuksenilmaisut on laitettava kirjekuoreen, ja niiden ulkopuolelle on merkittävä kohdassa 1 mainitun komission yksikön/virkailijan osoite ja nimi sekä seuraava teksti:
”JRC/IPR/2015/C.4/0029/AMI – Servizi di consulenza – Si prega il servizio postale interno di non aprire questa busta”.