Υπηρεσίες - 350932-2020
Βέλγιο-Βρυξέλλες: Μελέτη χρηματοδότησης της βιοποικιλότητας και παρακολούθηση των δαπανών που σχετίζονται με τη βιοποικιλότητα στον προϋπολογισμό της ΕΕ
2020/S 143-350932
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Μελέτη χρηματοδότησης της βιοποικιλότητας και παρακολούθηση των δαπανών που σχετίζονται με τη βιοποικιλότητα στον προϋπολογισμό της ΕΕ
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0027
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Για να υποστηρίξει την Επιτροπή στην εκπλήρωση των υποχρεώσεών της βάσει της σύμβασης για τη βιολογική ποικιλομορφία, αυτή η μελέτη θα στοχεύει:
- στην ενημέρωση της μεθοδολογίας της Επιτροπής για την παρακολούθηση της βιοποικιλότητας στο πολυετές δημοσιονομικό πλαίσιο,
- παροχή στήριξης για την εφαρμογή της στρατηγικής για τη βιοποικιλότητα έως το 2030 διενεργώντας αξιολόγηση των χρηματοδοτικών αναγκών για την εφαρμογή της στρατηγικής, τα τρέχοντα επίπεδα χρηματοδότησης και το υπόλοιπο χρηματοοικονομικό κενό.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Μελέτη χρηματοδότησης της βιοποικιλότητας και παρακολούθηση των δαπανών που σχετίζονται με τη βιοποικιλότητα στον προϋπολογισμό της ΕΕ.