Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjenesteydelser - 35150-2023
Danmark-København: Finansielle tjenester og forsikringstjenester
2023/S 013-035150
Forhåndsmeddelelse
Denne bekendtgørelse er kun vejledende
Tjenesteydelser
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af kontrakt vedrørende kreditkort
II.1.2)Hoved-CPV-kode
66000000 Finansielle tjenester og forsikringstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
Økonomistyrelsen påtænker at genudbyde nugældende kontrakt om kreditkort. Kontrakten omfatter kreditkort til statsansatte, herunder virtuelle rejsekonti og indkøbskonti, inden for aftalte, individuelt fastsatte maksima.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
30161000 Kreditkort
66113000 Åbning af en kredit
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Med henblik på at understøtte forberedelsen af udbuddet, jf. punkt II.1.4), gennemfører Økonomistyrelsen en indledende markedsundersøgelse, jf. udbudsloven § 39, stk. 1. Den indledende markedsundersøgelse omhandler kreditkort, jf. sektion II.1.4.
Antallet af kreditkort udgør pr. december 2022 ca. 36.850 stk.
Antallet af virtuelle rejsekonti udgør pr. december 2022 ca. 270 stk.
Antallet af virtuelle indkøbskonti udgør pr. december 2022 ca. 780 stk.