Oznámení o výsledku zadávacího řízení
Výsledky zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Doplňkové slovníky regulačních koncepcí a výkaznických povinností pomocí strojového učení
Spisové číslo: FISMA/2019/050/E
II.1.2)Hlavní kód CPV72212170 Vývoj programového vybavení pro dosažení souladu
II.1.4)Stručný popis:
Celkovým cílem zakázky na služby je vyvinout praktická řešení, která využijí metody zpracování přirozeného jazyka (NLP) a strojového učení (ML) spolu se vstupy odborníků, s cílem analyzovat právní texty a určit příslušné koncepce a jejich definice. Dalším cílem je určit požadavky na podávání zpráv obsažené v analyzovaných právních textech.
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV72314000 Sběr a zařazování dat
72322000 Správa dat
73220000 Poradenství v oblasti vývoje
79140000 Právní poradenství a informace
79131000 Dokumentační činnost
II.2.4)Popis zakázky:
Konkrétně se od zhotovitelů očekává provedení těchto úkolů:
1) Zahrnutí legislativy v rozsahu GŘ FISMA, tj. legislativy na úrovni 1, úrovni 2 a dokumentů precedenčního práva na úrovni 3 dle jejich vývoje. Důležitým prvkem, který je třeba řešit, je včasný vývoj části dokumentace;
2) Sestavení glosáře koncepcí relevantních pro danou části dokumentace pomocí určení jejich definic;
3) Sestavení slovníčku výkaznických povinností, uvedených v dané části dokumentace, který určí klíčové vlastnosti těchto povinností, tj. kdo co a komu vykazuje;
4) Dosažení faktické přesnosti sestavovaných slovníčků blížící se 100 % pomocí lidsky obsluhovaného strojového učení;
5) Navržení a vývoj nástrojů pro využití slovníčků v praxi GŘ FISMA při legislativním výzkumu a zpracování, které umožní prohlížet, vyhledávat a prozkoumávat koncepce v glosáři, výkaznické povinnosti a komentované dokumenty.