Λουξεμβούργο-Λουξεμβούργο: Αναβάθμιση του έργου και των λειτουργιών, υπηρεσίες υποστήριξης και συντήρησης του Συστήματος Πληροφόρησης και Εμφάνισης Πολλών Υπηρεσιών για τους βουλευτές (SMIAP) στα σώματα του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
2018/S 154-352339
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Αναβάθμιση του έργου και των λειτουργιών, υπηρεσίες υποστήριξης και συντήρησης του Συστήματος Πληροφόρησης και Εμφάνισης Πολλών Υπηρεσιών για τους βουλευτές (SMIAP) στα σώματα του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
Αριθμός αναφοράς: SMIAP-II
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV51314000 Υπηρεσίες εγκατάστασης εξοπλισμού βίντεο
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο σχεδιάζει να αναθέσει τη σύναψη δημόσιας σύμβασης για την αναβάθμιση, τη συντήρηση και τη λειτουργία του Συστήματος Πληροφόρησης και Εμφάνισης Πολλών Υπηρεσιών για τους βουλευτές του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου (SMIAP) στα σώματά του.
Πρωταρχικός στόχος για τα συστήματα αυτά είναι η διανομή, μέσω μεγάλων, υψηλής ποιότητας, οθονών οροφής/ τοίχου, των πληροφοριών που απαιτούνται για τη διεξαγωγή των συνόδων ολομέλειας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου καθώς και άλλων συνεδριάσεων που διεξάγονται στα σώματα. Το πεδίο εφαρμογής της σύμβασης περιλαμβάνει την προμήθεια, την εγκατάσταση, τη θέση σε λειτουργία, τη λειτουργία, την υποστήριξη και τη συντήρηση του οπτικοακουστικού εξοπλισμού και του εξοπλισμού πληροφορικής σε κάθε ένα από τα δύο σώματα του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου (το πρώτο βρίσκεται στις Βρυξέλλες, το δεύτερο στο Στρασβούργο).
Η διάρκεια της σύμβασης-πλαισίου είναι 11 μήνες.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV32322000 Εξοπλισμός πολυμέσων
72514100 Υπηρεσίες διαχείρισης εγκαταστάσεων με τη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών
32321200 Οπτικοακουστικός εξοπλισμός
32323100 Έγχρωμες οθόνες παρακολούθησης
72611000 Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης ηλεκτρονικών υπολογιστών
32321300 Οπτικοακουστικό υλικό
51314000 Υπηρεσίες εγκατάστασης εξοπλισμού βίντεο
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Πρβλ. Έγγραφα της πρόσκλησης υποβολής προσφορών.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Upgrade project and operation, support and maintenance services of the Multiservice Information and Display System for MEPs (SMIAP) in the European Parliament chambers
Reference number: SMIAP-II
II.1.2)Main CPV code51314000 Installation services of video equipment
II.1.4)Short description:
The European Parliament is planning to award a public contract for the upgrade, the maintenance and the operation of the Multiservice Information and Display System for MEPs (SMIAP) in its chambers.
The prime objective for such systems is the distribution, by means of large, high-quality, wall-mounted screens, of the information needed to run the European Parliament plenary session meetings as well as other meetings taking place in the chambers. The scope of the contract shall comprise the supply, installation, commissioning, operation, support and maintenance of audiovisual and computer equipment in each of the two chambers of the European Parliament (the first being located in Brussels, the second in Strasbourg).
The duration of the framework contract is of 11 years.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)32322000 Multimedia equipment
72514100 Facilities management services involving computer operation
32321200 Audio-visual equipment
32323100 Colour video monitors
72611000 Technical computer support services
32321300 Audio-visual materials
51314000 Installation services of video equipment
II.2.4)Description of the procurement:
Cf. Call for Tenders documents.