Paslaugos - 353618-2017
Graikija-Amarusijas: Kelionių agentūros paslaugų teikimas
2017/S 173-353618
Skelbimas apie pirkimą
Paslaugos
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Kelionių agentūros paslaugų teikimas.
Nuorodos numeris: ENISA F-SRAD-17-T39.
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas
63510000 Kelionių agentūrų ir panašios paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šio pirkimo procedūros tikslas – sudaryti preliminariąją paslaugų pirkimo sutartį su patyrusia kelionių agentūra, galinčia teikti agentūros verslo kelionių organizavimo paslaugas.
Turėtų būti teikiamos bent šios paslaugos: lėktuvo, traukinio, autobuso arba laivo bilietų rezervavimas, parengimas ir pristatymas; apgyvendinimo vietų (viešbučio kambarių) rezervavimas; rezervuotų kelionės bilietų ir apgyvendinimo vietų keitimas arba rezervacijos atšaukimas; pagalbos norint gauti vizą teikimas; automobilių nuomos sudarymas ir kt.
II.1.5)Numatoma bendra vertė
Vertė be PVM: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalis
Ši sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)
63000000 Papildomosios ir pagalbinės transporto paslaugos; kelionių agentūrų paslaugos
63516000 Kelionių valdymo paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
ENISA yra reikalinga patyrusi kelionių agentūra, siekiant organizuoti keliones ir apgyvendinimą, kaip reikalaujama, ENISA personalo nariams ir išorės ekspertams, keliaujantiems Europoje ir už jos ribų, ypač atsižvelgiant į ES valstybes nares. ENISA biurai yra įsteigti Heraklione ir Atėnuose.
ENISA naudoja terminą „komandiruotė“ patvirtintai savo darbuotojų verslo kelionei apibūdinti. Kiekviena komandiruotė turi specialų komandiruotės nuorodos numerį.
Kelionių organizavimas vyks atsižvelgiant į tinkamiausią kelionę (kiek įmanoma trumpesnis kelias (laiko atžvilgiu) nuo išvykimo vietos iki paskirties vietos ir grįžimas atgal) ENISA geriausia įmanoma kaina ir vadovaujantis toliau minimomis nuostatomis.
Kelionių agentūros užduotis yra informuoti darbuotoją apie tinkamiausią kelionės komandiruotei galimybę ir, jei taikoma, paaiškinti atitinkamas galimybes darbuotojams.
Reikalaujama teikti bent šias paslaugas:
— teikti informaciją apie skrydžių / traukinių / laivų tvarkaraščius, maršrutus, kainas, įskaitant oficialius pasiūlymus kainos palyginimo tikslais,
— skrydžių / traukinių / laivų bilietų rezervacija, išdavimas ir pristatymas, jeigu taikoma, naudojant atitinkamą KRS (kompiuterines rezervavimo sistemas),
— elektroniniai bilietai,
— apgyvendinimo vietos rezervavimas (viešbučio kambariai),
— pagalbos norint gauti vizą teikimas.
Kelionių agentūra turi gebėti teikti visas pirmiau išvardytas paslaugas.
Kartais kelionių agentūros gali būti paprašyta teikti kitas nei pirmiau išvardytos kelionių organizavimo paslaugas (pvz., internetinė registracija, automobilių nuomos organizavimas, informacijos teikimas apie viešojo transporto priemones susitikimo vietoje ir kita informacija, svarbi keliaujančiam asmeniui).
Għandna l-pjaċir inħabbru li l-verżjoni l-ġdida tal-portal tat-TED se tibda topera fil-29.01.2024 (data indikattiva - għad trid tiġi kkonfermata!) Interessat li tiskopri l-funzjonalitajiet ġodda, it-titjib u l-impatt fuq l-utenti? Nistednuk iżżur l-artiklu tagħna u ssib aktar dwar il-bidliet u l-funzjonalitajiet ġodda ewlenin.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Il-provvista ta' servizzi ta' aġenzija tal-ivvjaġġar.
Numru ta' referenza: ENISA F-SRAD-17-T39.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
63510000 Servizzi mill-aġenziji ta’ l-ivvjaġġar, u simili
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-iskop ta' din il-proċedura tal-ksib hu li tikkonkludi qafas ta' kuntratt ma' aġenzija tal-ivvjaġġar b'esperjenza kapaċi tipprovdi servizzi ta' arranġamenti għall-ivvjaġġar għal vjaġġi ta' xogħol tal-Aġenzija.
Is-servizzi minimi li jridu jkunu pprovduti huma: l-ibbukkjar, il-ħruġ u l-kunsinna ta' biljetti tal-ajruplan/ferrovija/karozza tal-linja/vapur; l-ibbukkjar ta' akkomodazzjoni (kmamar ta' lukandi); it-tibdil jew it-tħassir ta' trasport u riżervazzjonijiet ta' akkomodazzjoni; il-provvista ta' għajnuna fil-ksib ta' viżas; arranġementi ta' kiri ta' karozzi, eċċ.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK
63000000 Servizzi ta’ appoġġ u trasport awżiljarju; servizzi ta’ l-aġenziji ta’ l-ivvjaġġar
63516000 Servizzi ta’ l-amministrazzjoni ta’ l-ivjaġġar
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
L-ENISA teħtieġ aġenzija tal-ivvjaġġar b'esperjenza sabiex tagħmel arranġamenti għal ivvjaġġar kif ukoll tal-akkomodazzjoni kif meħtieġa, għall-impjegati u l-esperti esterni tal-ENISA li jivvjaġġaw fl-Ewropa u lil hinn minnha b'emfasi fuq l-Istati Membri tal-UE. L-uffiċċji tal-ENISA huma stabbiliti f'Heraklion u f'Ateni.
L-ENISA tuża t-terminu 'Missjoni' biex tiddeskrivi vjaġġ tan-negozju awtorizzat tal-persunal tagħha. Kull missjoni għandha numru ta' referenza speċifiku.
Arranġamenti għall-ivvjaġġar se jsiru fuq il-bażi ta' vjaġġ l-aktar konvenjenti (l-iqsar skeda possibbli fejn tidħol skeda ta' ħin mit-tluq sad-destinazzjoni u r-ritorn) bl-aħjar prezz possibbli lill-ENISA, skont il-provvedimenti msemmijin hawn taħt.
Huwa x-xogħol tal-aġenzija tal-ivvjaġġar li tagħti pariri lill-membru tal-persunal dwar l-iżjed għażla ta' vvjaġġar xierqa għall-missjoni u fejn applikabbli, tispjega l-għażliet xierqa lill-membri tal-persunal.
Bħala minimu, hija meħtieġa l-provvista tas-servizzi li ġejjin:
— il-provvista ta' tagħrif fuq skedi, itinerarji u prezzijiet ta' titjiriet/ferrovija/vapuri — inkluż kwotazzjonijiet uffiċjali għal skopijiet ta' paragun bejn prezzijiet,
— l-abbonament, il-ħruġ u l-kunsinna ta' biljetti tat-titjiriet/tal-ferrovija/tal-vapur, fejn applikabbli mas-CRS (sistemi ta' riżerva bil-kompjuter) kompetenti,
— il-ħruġ ta' biljetti b'mod elettroniku,
— l-abbonament tal-akkomodazzjoni (kmamar fil-lunkandi),
— il-provvista ta' għajnuna fil-ksib ta' viżas.
L-aġenzija tal-ivvjaġġar għandu jkollha l-ħila tipprovdi s-servizzi kollha mniżżlin hawn fuq.
Okkażjonalment, l-aġenzija tal-ivvjaġġar tista' tinħtieġ tipprovdi servizzi oħrajn ta' arranġamenti tal-ivvjaġġar mhux imniżżlin hawn fuq (p.e. 'check-in' fuq l-Internet, arranaġament għall-kiri ta' karozzi, il-provvista ta' tagħrif dwar mezzi ta' trasport pubbliku fil-post tal-laqgħa u tagħrif ieħor ta' importanza għall-vjaġġatur).