Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проучване относно създаването на таблица с показатели за съюза на капиталовите пазари (CMU)
Референтен номер: FISMA/2019/045/B
II.1.2)Основен CPV код79310000 Услуги по проучване на пазари
II.1.4)Кратко описание:
Целта на настоящото проучване е да се направи връзка между предлаганите показатели и ключовите цели на съюза на капиталовите пазари (CMU) с оглед на оценяването на постигнатия напредък в областите на политиката за съюза на капиталовите пазари, както и с оглед на предоставянето на информация за бъдещи действия. Тези показатели биха могли да спомогнат за установяване на потенциални пропуски и/или да спомогнат за проверка на ефективността на текущите законодателни и незаконодателни мерки.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 350 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове73300000 Проектиране и изпълнение в областта на научните изследвания и експерименталните разработки
79311000 Услуги, свързани с проучвания
79311100 Услуги по проектиране на проучвания
79311300 Услуги по анализ на резултатите от анкетни проучвания
79311210 Услуги по телефонно анкетно проучване
79311400 Икономически изследвания
79311410 Оценка на икономическото влияние
79312000 Услуги по анализ на пазара
79313000 Услуги по оценка на пазарни характеристики
79314000 Технико-икономическо изследване
79330000 Статистически услуги
66122000 Услуги по корпоративни финанси и рискови капиталовложения
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Както е подробно описано в тръжните спецификации, задачите, които трябва да се изпълнят в рамките на поръчката, включват:
— преглед на съществуващите показатели, документално проучване и разработване на методологията и техниките за събиране на данни,
— събиране на данни (количествени и качествени) и разработване на подробна методология за показателите за съюза на капиталовите пазари (разработване на надеждни, използваеми и възпроизводими показатели за съюза на капиталовите пазари); показателите за съюза на капиталовите пазари следва да бъдат 2 вида: показатели за резултатите (които ще измерват степента на постигане на ключовите цели на политиката за съюза на капиталовите пазари) и показатели за факторите (които ще измерват ключовите фактори, водещи до постигането на ключови цели на съюза на капиталовите пазари),
— емпиричен анализ (иконометричен анализ за проверка на това как функционират показателите за факторите при разясняване на развитието на показателите за резултатите).
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Study on the Creation of a CMU Indicators Dashboard
Reference number: FISMA/2019/045/B
II.1.2)Main CPV code79310000 Market research services
II.1.4)Short description:
The purpose of this study is to link the proposed indicators with the key Capital Market Union (CMU) objectives, with a view to assess the progress made in specific CMU policy areas, as well as inform future actions. For example, these indicators could help flag potential shortcomings and/or help test the effectiveness of the current legislative and non-legislative measures.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 350 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)73300000 Design and execution of research and development
79311000 Survey services
79311100 Survey design services
79311300 Survey analysis services
79311210 Telephone survey services
79311400 Economic research services
79311410 Economic impact assessment
79312000 Market-testing services
79313000 Performance review services
79314000 Feasibility study
79330000 Statistical services
66122000 Corporate finance and venture capital services
II.2.4)Description of the procurement:
As detailed in the tender specifications, the tasks to be executed under the contract consist of:
— screening of the existing indicators, desk research and development of the methodology and data gathering techniques,
— data collection (quantitative and qualitative) and development of detailed methodology for CMU indicators (development of reliable, usable and replicable CMU indicators); the CMU indicators should be of 2 types: ‘outcome indicators’ (measuring to what extent the key CMU policy objectives have been achieved) and ‘input indicators’ (measuring the key factors leading to the achievement of key CMU objectives),
— empirical analysis (an econometric analysis to test how the input indicators perform in explaining the development of the outcome indicators).
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Badanie na temat tworzenia zestawu wskaźników dotyczących unii rynków kapitałowych
Numer referencyjny: FISMA/2019/045/B
II.1.2)Główny kod CPV79310000 Usługi badania rynku
II.1.4)Krótki opis:
Celem niniejszego badania jest powiązanie proponowanych wskaźników z kluczowymi celami unii rynków kapitałowych w celu oceny postępów poczynionych w poszczególnych obszarach polityki dotyczącej unii rynków kapitałowych, a także w celu informowania o przyszłych działaniach. Wskaźniki te mogłyby być pomocne na przykład we wskazywaniu potencjalnych niedociągnięć i/lub w sprawdzaniu skuteczności obecnych środków ustawodawczych i środków o charakterze nieustawodawczym.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV73300000 Projekt i realizacja badań oraz rozwój
79311000 Usługi w zakresie ankiet
79311100 Usługi układania ankiet
79311300 Usługi analizy ankiet
79311210 Usługi prowadzenia ankiet telefonicznych
79311400 Usługi badań ekonomicznych
79311410 Ocena wpływu ekonomicznego
79312000 Usługi testowania rynku
79313000 Realizacja usług kontrolnych
79314000 Analiza możliwości wykonawczych
79330000 Usługi statystycne
66122000 Usługi w zakresie finansów korporacyjnych oraz kapitału spółek
II.2.4)Opis zamówienia:
Jak wyszczególniono w specyfikacji zamówienia, zadania, które mają być realizowane w ramach umowy, obejmują:
— przegląd istniejących wskaźników, badania źródeł wtórnych oraz rozwój metodologii i technik gromadzenia danych,
— gromadzenie danych (ilościowych i jakościowych) oraz opracowanie szczegółowej metodologii dla wskaźników dotyczących unii rynków kapitałowych (opracowanie wiarygodnych, użytecznych i powtarzalnych wskaźników); należy opracować dwa rodzaje wskaźników dotyczących unii rynków kapitałowych: „wskaźniki dotyczące wyników” (mierzące stopień osiągnięcia kluczowych celów polityki unii rynków kapitałowych) oraz „wskaźniki nakładu” (mierzące kluczowe czynniki prowadzące do osiągnięcia kluczowych celów unii rynków kapitałowych),
— analizę empiryczną (analiza ekonometryczna w celu sprawdzenia, jaki wpływ mają wskaźniki nakładu na uzasadnienie rozwoju wskaźników dotyczących wyników).
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Studiu privind crearea unui tablou de bord pentru indicatorii CMU
Număr de referinţă: FISMA/2019/045/B
II.1.2)Cod CPV principal79310000 Servicii de studii de piaţă
II.1.4)Descriere succintă:
Scopul acestui studiu este de a lega indicatorii propuși cu obiectivele principale ale Uniunii Pieței de Capital (CMU), în scopul de a evalua progresele realizate în domeniile de politică specifice ale CMU, precum și de a informa acțiunile viitoare. De exemplu, acești indicatori ar putea marca deficiențele potențiale și / sau ar putea ajuta la testarea eficienței actualelor măsuri legislative și nelegislative.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)73300000 Proiectare şi executare în domeniul cercetării şi dezvoltării
79311000 Servicii de studii
79311100 Servicii de elaborare de studii
79311300 Servicii de analiză a studiilor
79311210 Servicii de anchete telefonice
79311400 Servicii de cercetare economică
79311410 Evaluare a impactului economic
79312000 Servicii de testare a pieţei
79313000 Servicii de evaluare a randamentelor
79314000 Studiu de fezabilitate
79330000 Servicii statistice
66122000 Servicii de finanţare a societăţilor şi de capital de risc
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Astfel cum se detaliază în caietul de sarcini al licitației, sarcinile care vor fi executate în temeiul contractului constau în:
— screening-ul indicatorilor existenți, cercetarea de birou și dezvoltarea metodologiei și a tehnicilor de colectare a datelor,
— colectarea datelor (cantitativă și calitativă) și elaborarea unei metodologii detaliate pentru indicatorii CMU (dezvoltarea unor indicatori CMU fiabili, utilizabili și replicabili); indicatorii CMU ar trebui să fie de 2 tipuri: „indicatori de rezultat“ (care evaluează în ce măsură au fost atinse obiectivele-cheie de politică CMU) și „indicatorii de intrare“ (care măsoară factorii-cheie care conduc la atingerea obiectivelor-cheie CMU),
— analiza empirică (o analiză econometrică pentru a testa modul în care operează indicatorii de intrare în ceea ce privește explicarea dezvoltării indicatorilor de rezultat).