Bheilg, an-An Bhruiséil: Seomra preasa Pharlaimint na hEorpa in Strasbourg a oibriú, a chothabháil agus a uasghrádú
2018/S 155-354609
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Seomra preasa Pharlaimint na hEorpa in Strasbourg a oibriú, a chothabháil agus a uasghrádú
Uimhir thagartha: COMM/AWD/2018/588
II.1.2)Príomhchód CPV50300000 Repair, maintenance and associated services related to personal computers, office equipment, telecommunications and audio-visual equipment
II.1.4)Cur síos achomair:
Is limistéar oibre d’iriseoirí é seomra preasa Pharlaimint na hEorpa i Strasbourg a sholáthraíonn 226 áit oibre le saintrealamh. Is cuid é de svuít seomraí a úsáidtear do ghníomhaíochtaí iriseoirí, suite ar leibhéil 0 (92 áit oibre) agus -1 (134 áit oibre) sa chuid ó thuaidh d’fhoirgneamh Louise Weiss (LOW) in Strasbourg. Cuimsítear 2 ionad oibre le deasc chabhrach sheirbhís preasa san ionad ar leibhéal 0, deasc chabhrach tacaíochta d’iriseoirí ar leibhéal -1, seomra cruinnithe ar gach urlár, roinnt cúinní beaga scoite amach le comhrá a dhéanamh, oifigí do ghníomhaireachtaí preasa ar leibhéal -1 de limistéar túir an fhoirgnimh LOW agus seomraí oibriúcháin.
Bainistíonn conraitheoir seachtrach feidhmiúlachtaí áirithe an tseomra preasa. Tabharfar “an Conraitheoir” ar an oibreoir seo feasta.
Beidh an conraitheoir freagrach as:
— na córais teicniúla a shuiteáiltear a bhainistiú agus a oibriú,
— seirbhísí a sholáthraíonn an Pharlaimint d’iriseoirí a chur ar fáil,
— a áirithiú go bhfeidhmíonn gach córas teicniúil go réidh ar an iomlán
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise50312300 Maintenance and repair of data network equipment
50324100 System maintenance services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Iarrfar ar an gconraitheoir na seirbhísí a leanas a sholáthar:
— cúnamh d’iriseoirí i gcúrsaí a bhaineann le húsáid uirlisí agus seirbhísí a chuireann Parlaimint na hEorpa ar fáil dóibh, maidir le húsáid/cumraíocht fheistí na n-iriseoirí féin ar líonraí an phreasa, le clostaifeadadh áitiúil,
—bearta iardain maidir le soláthairtí do sheirbhísí priontála a áirithiú,
—bainistiú teicniúil agus faireachán ar ionaid oibre maidir lena nascacht, líonraí agus freastalaithe preasa,
—leithdháileadh fothaí físe (le fuaim) d’ionaid oibre na n-iriseoirí agus do na seomraí cruinnithe,
—imeachtaí a sheoladh chuig deasca de chuid Pharlaimint na hEorpa lena mbaineann agus tuarascálacha a ghiniúint maidir le húsáid an tseomra preasa,
—cothabháil cheartaitheach agus choisctheach ar líonraí an phreasa agus ar threalamh na seomraí a bhaineann leis an bpreas, ag cur chun feidhme feabhsúcháin - más féidir - agus ag cur comhairle ar fhoireann Pharlaimint na hEorpa maidir le héabhlóidí sa todhchaí.
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Funzionamento, manutenzione e ammodernamento della sala stampa del Parlamento europeo a Strasburgo
Numero di riferimento: COMM/AWD/2018/588
II.1.2)Codice CPV principale50300000 Servizi di riparazione, manutenzione e servizi affini connessi a personal computer, attrezzature d'ufficio, apparecchiature per telecomunicazione e impianti audiovisivi
II.1.4)Breve descrizione:
La sala stampa del Parlamento europeo (sala stampa del PE) a Strasburgo è un'area di lavoro per giornalisti che offre 226 postazioni di lavoro con attrezzature specifiche. Fa parte di una serie di sale utilizzate per le attività dei giornalisti, situate ai livelli 0 (92 postazioni di lavoro) e -1 (134 postazioni di lavoro) nella sezione nord dell'edificio Louise Weiss (LOW) a Strasburgo. Il complesso è composto da 2 sale di lavoro con un servizio di assistenza stampa al livello 0, un helpdesk di supporto ai giornalisti ubicato al livello -1, una sala riunioni per ciascun piano, alcuni piccoli angoli di conversazione isolati, uffici per le agenzie di stampa al livello -1 dell'area della torre dell'edificio LOW e sale operative.
Alcune funzionalità della sala stampa sono gestite da un appaltatore esterno. Tale operatore verrà di seguito indicato come "il contraente".
Il contraente sarà responsabile:
— della gestione e del funzionamento dei sistemi tecnici installati,
— della prestazione di servizi che il Parlamento fornisce ai giornalisti,
— di assicurare che tutti i sistemi tecnici funzionino perfettamente nel loro complesso.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari50312300 Manutenzione e riparazione di attrezzature di reti per trasmissione dati
50324100 Servizi di manutenzione di sistemi
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Al contraente verrà richiesto di prestare i seguenti servizi:
— assistenza ai giornalisti per quanto riguarda l’utilizzo di strumenti e servizi messi a loro disposizione dal Parlamento europeo, l'uso/la configurazione dei dispositivi dei giornalisti sulle reti di stampa, con registrazione audio locale,
— assicurazione del follow-up delle forniture per i servizi di stampa,
— gestione tecnica e monitoraggio delle postazioni di lavoro con la relativa connettività, reti di stampa e server,
— distribuzione di video (con audio) feed alle postazioni di lavoro dei giornalisti e nelle sale riunioni,
— invio di casi agli helpdesk del PE interessati e generazione di rapporti riguardanti l'uso della sala stampa,
— assicurare la manutenzione preventiva e correttiva delle reti di stampa e delle apparecchiature delle sale collegate alla stampa, introducendo miglioramenti, ove possibile, e consigliando lo staff del Parlamento europeo sulle evoluzioni future.