Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Maa- ja Metsätalousministeriö - Luokka 1 - Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) - Viestinnän strategiset palvelut ja viestinnän toteutuksen palvelut (osa-alueet 1 ja 2)
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintasopimuksen kohteena olivat viestinnän strategiset palvelut ja viestinnän toteutuksen palvelut hankinta tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinta jaettiin kahteen (2) itsenäiseen osa-alueeseen, jotka olivat seuraavat:
• Osa-alue 1, viestinnän strategiset palvelut,
• Osa-alue 2, viestinnän toteutuksen palvelut.
Tämä jälki-ilmoitus koskee osa-alueita 1 ja 2.
Tämä hankinta on tehty Hansel Oy:n perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän "Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS)" luokan 1 "Kokonaispalvelu" sisäisenä kilpailutuksena.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Viestinnän strategiset palvelut
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Viestinnän strategiset palvelut.
Viestinnän toteutuksen palvelut
Osa nro: 2
Viestinnän toteutuksen palvelut.