Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Roboty budowlane - 356167-2020
Submission deadline has been amended by:  515638-2020
Polska-Warszawa: Roboty w zakresie budowy dróg
2020/S 145-356167
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Rozbudowa drogi S3/A6 odc. w. Kijewo (z węzłem) – w. Rzęśnica (bez węzła) – rozbudowa węzła Kijewo – dokończenie robót na węźle Kijewo
Numer referencyjny: GDDKiA O.Sz.D-3.2410.25.2020
II.1.2)Główny kod CPV
45233120 Roboty w zakresie budowy dróg
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi S3/A6 odc. w. Kijewo (z węzłem) – w. Rzęśnica (bez węzła) – rozbudowa węzła Kijewo – dokończenie robót na węźle Kijewo.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
II.2.4)Opis zamówienia:
Zakres robót obejmuje wykonanie wszystkich robót ujętych w projekcie budowlanym i wykonawczym w zakresie drogi krajowej DK10 – jezdnia prawa, wiaduktu WD-1P, łącznicy A1 w ćwiartce A, łącznicy B1 w ćwiartce B, łącznic C1 i C2 w ćwiartce C, łącznic D1, D2 w ćwiartce D, autostrady A6 wraz z jezdniami zbierajaco-rozprowadzających lewej i prawej, ogrodzeniami, nasadzeniami zieleni, tj. m.in:
— wykonanie robót przygotowawczych,
— rozbudowa węzła drogowego w tym:
• rozbiórka istniejącego wiaduktu WD-1P,
• rozbiórka pozostawionych fragmentów dwóch przyczółków wiaduktów WD1-L – ściany czołowe i boczne,
• usunięcie grodzic stalowych wraz z zakotwieniami pomiędzy wiaduktami WD-1P i WD-1L, z pasa rozdziału,
• rozbiórka istniejących łącznic,
• rozbiórka drogi DK-10 jezdnia prawa,
• rozbiórka autostrady A6 w tym rozbiórka i przekruszenie istniejącej betonowej nawierzchni,
• rozbiórka istniejącego oświetlenia,
• demontaż istniejącego oznakowania pionowego,
• rozbiórka nasypów na łącznicy A1 (4 górne warstwy nasypu, gr. około 50 cm każda) i B1 (w całości do gruntu rodzimego) wykonanych przez poprzedniego wykonawcę, wywiezienie i utylizacja gruntu,
• innych elementów kolidujących z inwestycją, które nie zostały wymienione powyżej,
— budowa drogi DK 10 jezdnia prawa,
— budowa wiaduktu WD-1P,
— montaż zabezpieczenia prześwitu pomiędzy wiaduktami WD-1L i WD-1P,
— przebudowa autostrady wraz z jezdniami zbierająco-rozprowadzającymi prawa i lewą (zgodne z PW),
— budowa łącznic A1, B1, C1, C2, D1, D2, wraz z drogami serwisowymi (zgodnie z załączoną dokumentacją),
— budowę przepustów w zakresie DK 10 jezdnia prawa oraz łącznic A1, B1, C1, C2, D1, D2 i autostrady A6,
— budowę systemu odwodnienia drogi (w tym m.in.: kanalizacji deszczowej, rowów odwodnieniowych, urządzeń podczyszczających) w zakresie DK 10 jezdnia prawa oraz łącznic A1, B1, C1, C2, D1, D2 i autostrady A6,
— budowę i zasilenie oświetlenia w zakresie łącznic A1, B1, C1, C2, D1, D2, autostrady A6 oraz drogi DK-10 (w tym oświetlenia zlokalizowanego w pasie rozdziału DK-10) wraz z przebudową zasilania oświetlenia,
— zasilenie sieci oświetlenia wykonanego w ramach poprzedniego etapu przebudowy węzła Kijewo,
— plantowanie i humusowanie,
— opracować na podstawie „Koncepcji systemu zarządzania ruchem” projekt wykonawczy w zakresie: zabezpieczenia miejsc na fundamenty pod planowane urządzenia, doprowadzenia kanalizacji technologicznej, doprowadzenia kabli zasilających,
— wykonanie Systemu zarządzania ruchem wg koncepcji,
— budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
— budowę urządzeń ochrony środowiska,
— budowa kanalizacji teletechnicznej,
— przebudowę odcinków istniejących dróg i zjazdów,
— usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną uzbrojenia terenu,
— wykonanie i wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
— wycinka drzew i krzewów,
— nasadzenia zieleni,
— wzmocnienie podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia dróg i obiektów inżynierskich oraz korpusu wysokich nasypów wraz z powierzchniowym umocnieniem skarp,
— oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego,
— zaprojektowanie, wykonanie i wprowadzenie organizacji ruchu na czas wykonywanych robót,
— opracowanie dokumentacji powykonawczej spełniającej wymagania odpowiednich przepisów,
— wykonanie wszelkich innych robót, jakie okażą się niezbędne do zrealizowania inwestycji,
— wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych/rozbudowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych,
— uprzątniecie terenu budowy w zakresie niezbędnym do wykonania zakresu zamówienia,
— uzyskanie decyzji administracyjnych pozwalających na użytkowanie inwestycji.