Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Euroopan unionin kalastus- ja vesiviljelytuotteita koskeva markkinoiden seurantakeskus (Eumofa)
Viitenumero: MARE/2022/OP/0013
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79310000 Markkinatutkimuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimuksen tavoitteena on Eumofan nykyisten toimien ja jo toimittamien palveluiden jatkuvuuden varmistaminen sekä EU:n täysipainoisen kalastus- ja vesiviljelytuotteiden markkinatietopalvelun toteuttaminen, hoitaminen ja ylläpitäminen.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 15 200 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79310000 Markkinatutkimuspalvelut
48612000 Tietokannan hallintajärjestelmä
72212480 Myynti-, markkinointi- ja liiketoimintatiedon hallintaohjelmistojen kehittämispalvelut
72413000 WWW-sivustojen suunnittelupalvelut
79311400 Taloustutkimuspalvelut
72415000 WWW-hotellipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Euroopan unionin kalastus- ja vesiviljelytuotteita koskeva markkinoiden seurantakeskus (Eumofa).