Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Рамков договор за предоставяне на проучване, озаглавено „Очертаване на технологии в областта на кибер-защитата“
Референтен номер: 18.CAT.OP.137
II.1.2)Основен CPV код73000000 Научни изследвания и експериментални разработки и свързаните с тях консултантски услуги
II.1.4)Кратко описание:
Целта на проучването е да предостави задълбочен анализ на технологиите за кибер защита, обект на научноизследователски дейности, и да допълни констатациите в Програмата за стратегически изследвания в кибернетичното пространство, като предостави подробности до нивото на конкретните дейности по проектите, където държавите-членки могат да решат да обмислят съвместни проекти в рамките на EDA или на други механизми на ЕС за финансиране на научните изследвания, където EDA може да действа като фасилитатор.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 470 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове75220000 Услуги в областта на отбраната
72220000 Системни и технически консултантски услуги
72222000 Услуги по стратегически анализ и планиране на компютърни системи и информационни технологии
72222100 Услуги по стратегически анализ на компютърни системи и информационни технологии
72222200 Услуги по планиране на компютърни системи и информационни технологии
72223000 Услуги по анализ на изискванията на информационните технологии
72246000 Консултантски услуги по компютърни системи
73200000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания и експериментални разработки
73210000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания
73410000 Военни изследвания и разработки
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Моля, вижте тръжните документи, достъпни на адреса на e-tendering, посочен по-горе в раздел I.3) „Комуникация“.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework contract for the provision of a study entitled "Cyber Defence Technology Landscaping"
Reference number: 18.CAT.OP.137
II.1.2)Main CPV code73000000 Research and development services and related consultancy services
II.1.4)Short description:
The objective of the study is to provide an in depth analysis of cyber defence technologies subject to research activities and to complement the findings of the Cyber Strategic Research Agenda providing detail up to the level of concrete project activities where Member States can decide to consider collaborative projects in the framework of EDA or any other EU research funding mechanisms where EDA can act as a facilitator.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 470 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)75220000 Defence services
72220000 Systems and technical consultancy services
72222000 Information systems or technology strategic review and planning services
72222100 Information systems or technology strategic review services
72222200 Information systems or technology planning services
72223000 Information technology requirements review services
72246000 Systems consultancy services
73200000 Research and development consultancy services
73210000 Research consultancy services
73410000 Military research and technology
II.2.4)Description of the procurement:
Please refer to the tender documents, available at the e-tendering address specified above under section I.3) “Communication”.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Qafas ta' kuntratt għall-provvista ta' studju bit-titlu "Xenarju tat-Teknoloġija taċ-Ċiberdifiża"
Numru ta' referenza: 18.CAT.OP.137
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV73000000 Servizzi ta' riċerka u żvilupp u servizzi relatati mal-konsulenza
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan tal-istudju huwa li jipprovdi analiżi fil-fond tat-teknoloġiji taċ-ċiberdifiża soġġetti għal attivitajiet ta' riċerka u li jikkumplimenta s-sejbiet tal-Aġenda ta' Riċerka Strateġika Ċibernetika li tipprovdi dettalji sal-livell ta' attivitajiet ta' proġetti konkreti fejn l-Istati Membri jistgħu jiddeċiedu li jikkunsidraw proġetti kollaborattivi fil-qafas tal-AED jew kwalunkwe mekkaniżmu ieħor ta' finanzjament ta' riċerka tal-UE fejn l-AED tista' taġixxi bħala faċilitatur.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 470 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK75220000 Servizzi tad-difiża
72220000 Servizzi dwar is-sistemi ta' konsulenza teknika speċjali
72222000 Servizzi tas-sistemi ta' l-informatika jew ta' reviżjoni u ppjanar strateġiku tat-teknoloġija
72222100 Servizzi tas-sistemi ta' l-informatika jew ta' reviżjoni strateġiku tat-teknoloġija
72222200 Servizzi tas-sistemi ta' l-informatika jew ta' l-ippjannar tat-teknoloġija
72223000 Servizzi tar-reviżjoni tal-ħtiġiet teknoloġiċi ta' l-informatika
72246000 Servizzi ta' sistema ta' konsulenza
73200000 Servizzi ta' konsulenza dwar ir-riċerka u l-iżvilupp
73210000 Servizzi ta' konsulenza dwar ir-riċerka
73410000 Riċerka u Teknoloġija Militari
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Jekk jogħġbok irreferi għad-dokumenti tas-sejħa għall-offerti, disponibbli fl-indirizz għat-tfigħ tal-offerti b'mod elettroniku speċifikat hawn fuq fit-taqsima I.3) "Il-Komunikazzjoni".
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
Contract-cadru pentru furnizarea unui studiu intitulat „Tehnologii de amenajare a teritoriului pentru apărarea cibernetică”
Număr de referinţă: 18.CAT.OP.137
II.1.2)Cod CPV principal73000000 Servicii de cercetare şi de dezvoltare şi servicii conexe de consultanţă
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul studiului este de a furniza o analiză în profunzime a tehnologiilor de apărare cibernetică și de a completa constatările din Agenda strategică de cercetare cibernetică care furnizează detalii până la nivelul activităților concrete din cadrul proiectelor, în situațiile în care statele membre pot decide să aibă în vedere proiecte colaborative în cadrul AEA sau oricare alte mecanisme de finanțare acordate de UE pentru cercetare, în cazul în care AEA acționează în calitate de facilitator.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 470 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)75220000 Servicii de apărare
72220000 Servicii de consultanţă privind sistemele informatice şi servicii de consultanţă tehnică
72222000 Servicii de analiză strategică şi de planificare a sistemelor sau a tehnologiei informaţiilor
72222100 Servicii de analiză strategică a sistemelor sau a tehnologiei informaţiilor
72222200 Servicii de planificare a sistemelor sau a tehnologiei informaţiilor
72223000 Servicii de analiză a cerinţelor tehnologiei informaţiilor
72246000 Servicii de consultanţă privind sistemele
73200000 Servicii de consultanţă în cercetare şi în dezvoltare
73210000 Servicii de consultanţă în cercetare
73410000 Cercetare şi tehnologie militare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
A se consulta dosarul licitației, disponibil la adresa e-tendering specificată mai sus în secțiunea I.3) „Comunicare”.