II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare alimente diverse 2021
Număr de referinţă: 4006707_2020_PAAPD1307916
II.1.2)Cod CPV principal15800000 Diverse produse alimentare
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru furnizare alimente diverse 2021. Atribuirea acordului-cadru se va face cu maximum trei operatori conform prevederilor Legii 98/2016, art. 118 alin. (1) lit. a) „fără reluarea competiţiei, în conformitate cu termenii şi condiţiile prevăzute în cuprinsul său, în cazul în care acordul-cadru stabileşte toţi termenii şi condiţiile care reglementează execuţia lucrărilor, prestarea serviciilor şi furnizarea produselor care constituie obiectul său, precum şi condiţiile obiective în funcţie de care se stabileşte care dintre operatorii economici parte la acordul-cadru va executa lucrările, va presta serviciile sau va furniza produsele”. Acordul-cadru se va încheia cu maximum trei operatori economici, dar fără reluarea competiţiei, în ordinea clasamentului. Principalul furnizor este cel clasat pe locul I, iar în cazul în care acesta nu îşi poate menţine preţul ofertat sau nu poate asigura livrarea solicitată, se va atribui contractul subsecvent următorului clasat. Contractele subsecvente pot fi incheiate in functie de necesitati, de regulă trimestrial.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 20 de zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor este de 20 de zile. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari primite in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 339 413.43 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 23
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 23
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Se va prezenta oferta financiara conform formularului de oferta precizat la sectiunea formulare, ofertarea se va face pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03221113 Ceapă
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Furnizare Ceapă uscată: cantitate acord cadru - min 3360 kg - max 4530 kg
Cantitate contract subsecvent - min 840 kg - max 1133 kg
Frecventa si valoarea celui mai mare contract subsecvent care se estimeaza ca va fi incheiat sunt precizate la Sectiunea IV.1.3 din Fisa de date.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03221230 Ardei
Furnizare Ardei gras: cantitate acord cadru - min 250 kg - max 350 kg
Cantitate contract subsecvent - min 63 kg - max 88 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15870000 Condimente şi mirodenii
Furnizare Usturoi granulat: cantitate acord cadru - min 70 kg - max 100 kg
Cantitate contract subsecvent - min 18 kg - max 25 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03221400 Varză
Furnizare Varză proaspătă: cantitate acord cadru - min 11900 kg - max 15900 kg
Cantitate contract subsecvent - min 2975 kg - max 3975 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15541000 Brânză de masă
Furnizare Brânză telemea: cantitate acord cadru - min 5200 kg - max 7750 kg
Cantitate contract subsecvent - min 1300 kg - max 1938 kg
II.2.1)Titlu:
Condimente - Piper negru măcinat
Lot nr.: 12
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15872100 Piper
Furnizare Condimente - Piper negru măcinat: cantitate acord cadru - min 60 kg - max 105 kg
Cantitate contract subsecvent - min 15 kg - max 26 kg
Sare pentru uz alimentar iodata
Lot nr.: 14
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15872400 Sare
Furnizare Sare pentru uz alimentar iodata: cantitate acord cadru - min 1200 kg - max 1500 kg
Cantitate contract subsecvent - min 300 kg - max 375 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03142500 Ouă
Furnizare Ouă: cantitate acord cadru - min 55200 buc - max 69000 buc
Cantitate contract subsecvent - min 13800 buc - max 17250 buc
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15130000 Produse din carne
Furnizare Slănină sărată: cantitate acord cadru - min 350 kg - max 550 kg
Cantitate contract subsecvent - min 88 kg - max 138 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03221112 Morcovi
Furnizare Morcovi: cantitate acord cadru - min 8800 kg - max 11900 kg
Cantitate contract subsecvent - min 2200 kg - max 2975 kg
Carne de pasăre - Pulpe de pui fără spate
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15112000 Carne de pasăre
Furnizare Carne de pasăre - Pulpe de pui fără spate: cantitate acord cadru - min 360 kg - max 400 kg
Cantitate contract subsecvent - min 90 kg - max 100 kg
Preparate din carne - Salam
Lot nr.: 23
Furnizare Preparate din carne - Salam: cantitate acord cadru - min 800 kg - max 1050 kg
Cantitate contract subsecvent - min 200 kg - max 263 kg
Furnizare Parizer de pasăre: cantitate acord cadru - min 1560 kg - max 2270 kg
Cantitate contract subsecvent - min 390 kg - max 568 kg
Furnizare Boia de ardei dulce: cantitate acord cadru - min 15 kg - max 20 kg
Cantitate contract subsecvent - min 4 kg - max 5 kg
Preparate din carne - Cârnați
Lot nr.: 7
Furnizare Preparate din carne - Cârnați: cantitate acord cadru - min 2500 kg - max 2950 kg
Cantitate contract subsecvent - min 625 kg - max 738 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15131310 Pateu
Furnizare Pate de ficat: cantitate acord cadru - min 32 kg - max 47 kg
Cantitate contract subsecvent - min 8 kg - max 12 kg
Amelioratori pentru preparate culinare
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15871270 Amestecuri de condimente
Furnizare Amelioratori pentru preparate culinare: cantitate acord cadru - min 1400 kg - max 1800 kg
Cantitate contract subsecvent - min 350 kg - max 450 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03221240 Tomate
Furnizare Roșii: cantitate acord cadru - min 480 kg - max 850 kg
Cantitate contract subsecvent - min 120 kg - max 213 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15542000 Brânză proaspătă
Furnizare Brânză proaspătă de vaci: cantitate acord cadru - min 220 kg - max 315 kg
Cantitate contract subsecvent - min 55 kg - max 79 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03222321 Mere
Furnizare Fructe proaspete - Mere: cantitate acord cadru - min 5000 kg - max 6600 kg
Cantitate contract subsecvent - min 1250 kg - max 1650 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15512000 Smântână
Furnizare Smântână: cantitate acord cadru - min 11 kg - max 16 kg
Cantitate contract subsecvent - min 3 kg - max 4 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03212100 Cartofi
Furnizare Cartofi: cantitate acord cadru - min 42600 kg - max 51600 kg
Cantitate contract subsecvent - min 10650 kg - max 12900 kg
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15530000 Unt
Furnizare Unt proaspăt: cantitate acord cadru - min 45 kg - max 65 kg
Cantitate contract subsecvent - min 11 kg - max 16 kg