Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Dyrektywa 2004/18/WE
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Przebudowa budynku dworca kolejowego Szczecin Główny wraz z infrastrukturą torowo-peronową.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usługRoboty budowlane
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Dworzec kolejowy Szczecin Główny.
Kod NUTS PL424 Miasto Szczecin
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Projekt obejmuje wykonanie dokumentacji technicznej i projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlano-montażowych w zakresie przebudowy układu funkcjonalnego budynku dworca wraz z towarzysząca mu infrastrukturą torowo-peronową w celu poprawy standardu obsługi i bezpieczeństwa podróżnych (w tym dostępności do korzystania z usług kolejowych przez osoby niepełnosprawne i z ograniczonymi możliwościami ruchowymi). Planuje się podniesienie stanu technicznego i wyposażenia obiektu dworcowego oraz infrastruktury torowo-peronowej, a także poprawę warunków sanitarnych i higienicznych oraz zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Projekt obejmuje przebudowę wraz ze zmianami funkcjonalnymi budynku Dworca Głównego łącznie z instalacjami, przebudowę strefy wejściowej do schronu „Podziemnego Szczecina” na zakończeniu istniejącego przejścia podziemnego, budowę nowego pieszego ciągu komunikacyjnego nad peronami łączącego budynek dworca z ul. Owocową, przebudowę nawierzchni peronów nr 1 i 4, budowę nowych wiat peronowych na peronie nr 4, renowację muru oporowego; renowację elewacji byłej nastawni, renowacja elewacji budynku byłego dyżurnego ruchu peronowego na peronie nr 3 oraz aktualizację całej dokumentacji projektowej będącej w posiadaniu Zamawiającego wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej przebudowy peronu 2 i 3 oraz łącznika miedzy kładkami.
Realizacja inwestycji musi być prowadzona w sposób zapewniający ciągłość funkcjonowania dworca kolejowego Szczecin Główny w zakresie określonym w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 11 do SIWZ.
II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:
1. Projekt obejmuje wykonanie dokumentacji technicznej i projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlano-montażowych w zakresie przebudowy układu funkcjonalnego budynku dworca wraz z towarzyszącamu infrastrukturą torowo-peronową w celu poprawy standardu obsługi i bezpieczeństwa podróżnych (w tym dostępności do korzystania z usług kolejowych przez osoby niepełnosprawne i z ograniczonymi możliwościami ruchowymi). Planuje się podniesienie stanu technicznego i wyposażenia obiektu dworcowego oraz infrastruktury torowo-peronowej, a także poprawę warunków sanitarnych i higienicznych oraz zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Projekt obejmuje przebudowę wraz ze zmianami funkcjonalnymi budynku Dworca Głównego łącznie z instalacjami, przebudowę strefy wejściowej do schronu „Podziemnego Szczecina” na zakończeniu istniejącego przejścia podziemnego, budowę nowego pieszego ciągu komunikacyjnego nad peronami łączącego budynek dworca z ul. Owocową, przebudowę nawierzchni peronów nr 1 i 4, budowę nowych wiat peronowych na peronie nr 4, renowację muru oporowego; renowację elewacji byłej nastawni, renowacja elewacji budynku byłego dyżurnego ruchu peronowego na peronie nr 3 oraz aktualizację całej dokumentacji projektowej będącej w posiadaniu Zamawiającego wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej przebudowy peronu 2 i 3 oraz łącznika miedzy kładkami.
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp), w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, stanowiących nie więcej niż 30 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu zamówień z zakresu:
1) Robót budowlanych konstrukcyjnych i wykończeniowych, których wykonanie wynikło ze zmian funkcji poszczególnych części budynków i budowli.
2) Robót fundamentowych i izolacyjnych, których wykonanie wynikło ze zmian funkcji poszczególnych części budynków i budowli.
3) Robót budowlanych wykończeniowych, których wykonanie wynikło ze zmian funkcji poszczególnych części budynków i budowli.
4) Robót budowlanych renowacji muru oporowego i elewacji byłej nastawni.
5) Robót budowlanych peronów.
6) Robót instalacyjnych elektrycznych, teletechnicznych zarówno w zakresie instalacji jak i sieci spowodowanychkoniecznością zmiany przebiegu tras.
7) Robót instalacyjnych sanitarnych (wod.-kan., c.o.. wentylacji, klimatyzacji, c.w., c.t. i in.) zarówno w zakresie instalacjijak i sieci spowodowanych koniecznością zmiany przebiegu tras lub nieszczelności lub których wykonanie wynikło zezmian funkcji poszczególnych części budynków i budowli.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)45000000 Roboty budowlane, 45454100 Odnawianie, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach, 45400000 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, 45110000 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne, 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 45111240 Roboty w zakresie odwadniania gruntu, 45111291 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu, 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 71221000 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych, 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 71315300 Usługi opomiarowania dla budownictwa
II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)Wartość: 99 617 700 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23