Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σύμβαση πλαίσιο για υπηρεσίες υποστήριξης της ανάπτυξης περιπτώσεων στρατηγικού πλαισίου (SCC) και βασικών στρατηγικών δραστηριοτήτων (KSA)
Αριθμός αναφοράς: 19.CAP.OP.221
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV73000000 Υπηρεσίες έρευνας και ανάπτυξης, καθώς και συναφείς υπηρεσίες παροχής συμβουλών
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο ανάδοχος θα παράσχει υποστήριξη στον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Άμυνας όσον αφορά:
— την ανάπτυξη και ενημέρωση περιπτώσεων στρατηγικού πλαισίου,
— τις αναλύσεις βασικών στρατηγικών δραστηριοτήτων (εκθέσεις).
Οι ακόλουθες 5 ειδικές συμβάσεις αναμένεται να ολοκληρωθούν το 2019:
— ειδική σύμβαση 19.CAP.SC.050 σχετικά με την αεροπορική υπεροχή των περιπτώσεων στρατηγικού πλαισίου,
— ειδική σύμβαση 19.CAP.SC.141 σχετικά με την “Αναβάθμιση, εκσυγχρονισμό και ανάπτυξη πλατφορμών εδάφους” των περιπτώσεων στρατηγικού πλαισίου,
— ειδική σύμβαση 19.CAP.SC.053 σχετικά με την αεροπορική υπεροχή των περιπτώσεων στρατηγικού πλαισίου,
— ειδική σύμβαση 19.CAP.SC.054 σχετικά με τον έλεγχο των ναρκών υποβρύχιου πολέμου και την πολυστατική υποβρύχια ανίχνευση,
— ειδική σύμβαση 19.ISE.SC.046 σχετικά με τις αναλύσεις βασικών στρατηγικών δραστηριοτήτων όσον αφορά επιλεγμένες προτεραιότητες σχετικά με τις δυνατότητες και την τεχνολογία.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 800 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Παρακαλείσθε να ανατρέξετε στα έγγραφα του διαγωνισμού, που διατίθενται στη διεύθυνση ηλεκτρονικής υποβολής προσφορών που ορίζεται ανωτέρω στο τμήμα I.3) «Επικοινωνία».
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Raamovereenkomst voor diensten ter ondersteuning van de ontwikkeling van strategische contextzaken (SCC) en belangrijke strategische activiteiten (KSA)
Referentienummer: 19.CAP.OP.221
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie73000000 Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen
II.1.4)Korte beschrijving:
De contractant moet aan het EDA diensten verlenen, zoals:
— de ontwikkeling en het updaten van de strategische contextzaken (SCC),
— de analyses van de belangrijkste strategische activiteiten (KSA) (verslagen).
De volgende 5 specifieke opdrachten worden naar verwachting in 2019 gegund:
— specifieke opdracht 19.CAP.SC.050 met betrekking tot de SCC ‘Lucht superioriteit’,
— specifieke opdracht 19.CAP.SC.141 met betrekking tot de SCC ‘Landplatforms upgraden, moderniseren en ontwikkelen’,
— specifieke opdracht 19.CAP.SC.053 met betrekking tot de SCC ‘Marine manoeuvreerbaarheid’,
— specifieke opdracht 19.CAP.SC.054 met betrekking tot de SCC ‘Onderwater controle op oorlogsmijnen en multistatische onderwaterdetectie’,
— specifieke opdracht 19.ISE.SC.046 met betrekking tot de KSA-analyses van geselecteerde capaciteiten en technologieprioriteiten.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 1 800 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Zie de aanbestedingsstukken, beschikbaar op het in sectie I.3) „Communicatie” vermelde adres voor elektronische inschrijving.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework Contract for Services to Support the Development of Strategic Context Cases (SCC) and Key Strategic Activities (KSA)
Reference number: 19.CAP.OP.221
II.1.2)Main CPV code73000000 Research and development services and related consultancy services
II.1.4)Short description:
The contractor will provide to EDA support in:
— the development and update of the Strategic Context Cases (SCC),
— the Key Strategic Activities (KSA) analyses (reports).
The following 5 specific contracts are expected to be concluded in 2019:
— specific contract 19.CAP.SC.050 related to the SCC ‘Air Superiority’,
— specific contract 19.CAP.SC.141 related to the SCC ‘Upgrade, modernize and develop land platforms’,
— specific contract 19.CAP.SC.053 related to the SCC ‘Naval Manoeuvrability’,
— specific contract 19.CAP.SC.054 related to the SCC ‘Underwater control-mine warfare and multi-static underwater detection‘,
— specific contract 19.ISE.SC.046 related to the KSA analyses on selected capability and technology priorities.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 800 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Please refer to the tender documents, available at the e-tendering address specified above under Section I.3) ‘Communication’.