Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проучване относно макроикономиката на енергийния съюз
Референтен номер: ENER A4-2018-474
II.1.2)Основен CPV код73210000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания
II.1.4)Кратко описание:
За подобряване на разбирането на взаимодействията между макроикономиката, енергийния сектор - и в по-широк мащаб зелената икономика, ЕС и националните политики.
Проучването е предназначено за надграждане на съществуващи модели и налични методи и за развитието им по открит и прозрачен начин за справяне с макроикономическите последствия от енергийните политики.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Работата ще се състои в разработване на проучвания и анализи за DG ENER относно взаимодействието между макроикономическите тенденции и енергийните политики. Работата ще включва 6 задачи:
- Ориентиран към миналото и бъдещето анализ на влиянието на прехода към чиста енергия;
- Контекст на други макроикономически тенденции за енергийния съюз;
- Анализ на бюджетните и подобни на бюджетните последствия от прехода към чиста енергия;
- Анализ на съществуващи подходи за справяне с предизвикателството за финансиране на прехода към енергия;
- Социалният обхват на прехода към чиста енергия;
- Макроикономически влияния от прехода към енергия на регионално или секторно ниво.
Dienstleistungen - 360978-2018
Belgien-Brüssel: Studie über die Makroökonomie der Energieunion
2018/S 158-360978
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Studie über die Makroökonomie der Energieunion
Referenznummer der Bekanntmachung: ENER A4-2018-474
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
73210000 Beratung im Bereich Forschung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Verbesserung des Verständnisses der Wechselwirkungen zwischen der Makroökonomie, dem Energie- – und im weiteren Sinne dem grünen Wirtschaftssektor sowie der Politiken der EU und der Mitgliedstaaten.
Die Studie soll auf vorhandenen Modellen, Werkzeugen und Methoden aufbauen und sie auf offene und transparente Art und Weise entwickeln, um die makroökonomischen Auswirkungen der Energiepolitik zu behandeln.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Die Arbeit besteht in der Entwicklung von Studien und Analysen für die GD ENER bezüglich der Interaktion zwischen makroökonomischen Trends und Energiepolitiken. Die Arbeiten umfassen 6 Aufgaben:
— rück- und vorausschauende Analyse der Auswirkungen der Umstellung auf saubere Energie,
— andere makroökonomische Trends im Kontext der Energieunion,
— Analyse der steuerlichen und steuerähnlichen Auswirkungen der Umstellung auf saubere Energie,
— Analyse der bestehenden Ansätze zur Erfassung der Herausforderung der Finanzierung der Energieumstellung,
— die soziale Dimension der Umstellung auf saubere Energie,
— makroökonomische Auswirkungen der Energieumstellung auf regionaler oder sektorale Ebene.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Study on the Macroeconomics of the Energy Union
Reference number: ENER A4-2018-474
II.1.2)Main CPV code73210000 Research consultancy services
II.1.4)Short description:
To improve the understanding of the interactions between the macro-economy, the energy – and more broadly green economy — sector, the EU and national policies.
The study is intended to build on existing models, tools and methods available, and to develop them in an open and transparent way to address the macroeconomic implications of energy policies.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
The work will consist in developing studies and analyses for DG ENER, on the interaction between macroeconomic trends and energy policies. The work will include 6 tasks:
— Backward and forward-looking analysis of the impacts of the clean energy transition,
— Energy Union context of other macroeconomic trends,
— Analysis of the fiscal and para-fiscal implications of the clean energy transition,
— Analysis of existing approaches for capturing the financing challenge of the energy transition,
— The social dimension of the clean energy transition,
— Macroeconomic implications of the energy transition at regional or sectoral level.
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Selvitys energiaunionin makrotaloudesta
Viitenumero: ENER A4-2018-474
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi73210000 Tutkimustoiminnan konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Selvityksen tarkoituksena on parantaa ymmärrystä makrotalouden, energia-alan (ja laajemmin vihreän talouden), EU:n ja kansallisten politiikkojen välisistä vuorovaikutuksista.
Sen avulla on tarkoitus kehittää olemassa olevia malleja, välineitä ja menetelmiä avoimella ja läpinäkyvällä tavalla makrotalouden energiapoliittisten vaikutusten hallitsemiseksi.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Työ koostuu selvitysten ja analyysien tekemisestä makrotalouden kehityssuuntauksien ja energiapolitiikkojen välisestä vuorovaikutuksesta energian pääosastoa varten. Työ sisältää seuraavat 6 tehtävää:
— taakse- ja eteenpäin katsova analyysi puhtaaseen energiaan siirtymisen vaikutuksista,
— muiden makrotaloudellisten kehityssuuntausten yhteydet energiaunioniin,
— analyysi puhtaaseen energiaan siirtymisen verotuksellisista ja veronluonteisista vaikutuksista,
— analyysi olemassa olevista lähestymistavoista energiavaihdoksen rahoitushaasteen tunnistamiseksi,
— puhtaaseen energiaan siirtymisen sosiaalinen ulottuvuus,
— energiavaihdoksen makrotaloudelliset vaikutukset alueellisella tai alakohtaisella tasolla.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Badanie dotyczące makroekonomii w unii energetycznej
Numer referencyjny: ENER A4-2018-474
II.1.2)Główny kod CPV73210000 Usługi doradcze w zakresie badań
II.1.4)Krótki opis:
Celem jest lepsze zrozumienie interakcji między makroekonomią a sektorem energetycznym – i w szerszym ujęciu – sektorem zielonej gospodarki oraz politykami unijnymi i krajowymi.
Badanie ma bazować na istniejących modelach, dostępnych narzędziach i metodach, które zostaną rozwinięte w otwarty i przejrzysty sposób w celu zbadania makroekonomicznych implikacji polityki dotyczącej energii.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Prace będą polegały na przeprowadzeniu na rzecz DG ENER badań i analiz dotyczących interakcji między tendencjami w makroekonomii a politykami dotyczącymi energii. Zakres prac obejmie 6 zadań:
— analiza wsteczna i analiza prospektywna wpływu przejścia na czystą energię,
— kontekst unii energetycznej innych tendencji makroekonomicznych,
— analiza podatkowych i związanych z podatkami skutków przejścia na czystą energię,
— analiza istniejących podejść do podejmowania wyzwania związanego z finansowaniem transformacji sektora energetycznego,
— społeczny wymiar przejścia na czystą energię,
— makroekonomiczne implikacje transformacji makroekonomicznej na poziomie regionalnym i sektorowym.
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Studiu privind macroeconomia Uniunii energetice
Număr de referinţă: ENER A4-2018-474
II.1.2)Cod CPV principal73210000 Servicii de consultanţă în cercetare
II.1.4)Descriere succintă:
De a îmbunătăți înțelegerea interacțiunilor dintre macroeconomie, sectorul energetic – și, în general, economia ecologică, –politicile UE și naționale.
Studiul are scopul de a se baza pe modelele, instrumentele și metodele existente și de a le dezvolta într-un mod deschis și transparent pentru a aborda implicațiile macroeconomice ale politicilor energetice.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Activitatea va consta în elaborarea de studii și analize pentru DG ENER privind interacțiunea dintre tendințele macroeconomice și politicile energetice. Activitatea va cuprinde 6 sarcini:
— Analiza retrospectivă și de perspectivă a impactului tranziției spre o energie curată,
— Contextul Uniunii energetice al altor tendințe macroeconomice,
— Analiza implicațiilor fiscale și parafiscale ale tranziției spre energia curată,
— Analiza abordărilor existente pentru captarea provocării de finanțare a tranziției energetice,
— Dimensiunea socială a tranziției spre energia curată,
— Implicațiile macroeconomice ale tranziției energetice la nivel regional sau sectorial.