Aankondiging van een opdracht – speciale sectoren
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/25/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Oproep tot aanvraag tot deelneming - Monitoringsnetwerk voor gasvormige emissies in de Antwerpse haven
Referentienummer: B10787
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie38433200 Uitrusting voor emissiemeting
II.1.4)Korte beschrijving: II.1.5)Geraamde totale waarde
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
De voorliggende opdracht heeft als doel om een vast netwerk van low-cost sensoren te voorzien in het Antwerpse havengebied om emissies van vluchtige organische koolwaterstoffen door illegale ventilatie van ladingtanks van zee- en binnenschepen in realtime te monitoren. De sensoren zullen gebruikt worden door niet-gespecialiseerde gebruikers die niet beschikken over technische kennis van luchtkwaliteitsmonitoring.
Aanvullend aan de primaire focus van een realtimemonitoring dient het Havenbedrijf Antwerpen in staat te zijn om via analyse van data van weken, maanden en jaren inzichten te krijgen in ruimtelijke en temporele trends en statistieken in het havengebied.
Ook dienen sensoren voorzien te worden voor monitoring van emissies van stoffen die relevant zijn in het kader van de Europese Air Quality Directive (NO2, 03, PM2,5, PM10).