Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lucrări - 362809-2022
Submission deadline has been amended by:  483041-2022
România-Sibiu: Lucrări pentru conducte de alimentare cu apă
2022/S 127-362809
Anunț de participare – utilități
Lucrări
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
CL2-Extinderea si reabilitarea retelelor de alimentare cu apa si canalizare din Municipiul Sibiu - Zona 1, inclusiv camine pentru imbunatatirea procesului de contorizare si facturare
Număr de referinţă: Cl 2
II.1.2)Cod CPV principal
45232150 Lucrări pentru conducte de alimentare cu apă
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul acestui contract constă în extinderea și reabilitarea reșelelor de apă și canalizare la nivelul Municipiului Sibiu.
Prin acest contract se vor realiza următoarele lucrări:
• Reabilitarea rețelelor de transport și distribuție apă potabilă pe raza Municipiului Sibiu : 19.240 m
• Reabilitarea rețelelor de transport apă potabilă (reabilitare interioară a conductelor) pe raza Municipiului Sibiu prin: 2761 m
• Extinderea rețelelor de transport și distribuție apă potabilă pe raza Municipiului Sibiu : 7.423 m
• Reabilitarea rețelelor de canalizare menajeră pe raza Municipiului Sibiu: 1.510 m
Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de
atribuire este: 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
Entiatea Contractantă stabilește două termene în care va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, după
cum urmează:
- primul termen: în a 28-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractantă va raspunde solicitărilor transmise
până în a 38-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- al doilea/ultimul termen: în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractantă raspunde solicitărilor
transmise până în a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor;
Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limita stabilit,
respectiv 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 107 493 197.40 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
45232400 Lucrări de construcţii de canalizare de ape reziduale
45233140 Lucrări de drumuri
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lucrarile cuprind urmatoarele:
EXTINDERE SI REABILITARE SISTEM DE ALIMENTARE CU APA
 Reabilitarea artere de transport apa potabila cu conducte din POLIESTER DN 1000, SN10000, PN10 cu fir de detectie, L=1191 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila cu conducte din POLIESTER DN 800, SN10000, PN10 cu fir de detectie, L=285 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila cu conducte din POLIESTER DN 600, SN10000, PN10 cu fir de detectie, L=5620 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 800 mm, Ltot= 1179 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 630 mm, Ltot= 5490 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 400 mm, Ltot= 4546 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 315 mm, Ltot= 645 m;
 Reabilitarea legaturi la conductele de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 250 mm, Ltot= 10 m;
 Reabilitarea legaturi la conductele de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 200 mm, Ltot= 143 m;
 Reabilitarea legaturi la conductele de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 160 mm, Ltot= 101 m;
 Reabilitarea legaturi la conductele de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 110 mm, Ltot= 30 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila DN600 prin camasuire cu furtun flexibil impregnat cu rasini epoxidice, Ltot= 2365 m;
 Reabilitarea artere de transport apa potabila DN400 prin metoda CIPP pentru rețele de apă cu un strat pe bază de polietilenă sau TPU și un strat pâslă cu fibră de sticlă, Ltot= 396 m;
 Camine cu vana de sectionare, golire si aerisire : 58 buc;
 Camine by-pass:2 buc.
 Reechipare tehnologica camine de vane existente: 2 buc.
EXTINDERE SISTEM DE ALIMENTARE CU APA
 Extindere retea de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 400 mm, Ltot= 24m;
 Extindere retea de transport apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 315 mm, Ltot= 5575m;
 Extindere retea de distributie apa potabila cu conducte din PEID cu fir de detectie, PE100, SDR 17, PN10, De 110 mm, Ltot= 1824 m;
 Camine cu vana de sectionare, golire si aerisire : 25 buc;
IMBUNATATIREA PROCESULUI DE CONTORIZARE SI FACTURARE
 Echipare camine noi de presiune si monitorizare debit : 4 buc;
 Reechipare camine existente 3 buc;
 Camin reducere a presiunii 1buc;
REABILITARE RETA DE CANALIZARE MENAJERA
 Reabilitare retea de canalizare menajera cu conducte din PVC KG SN 8, De 400mm,
Ltot= 137m;
 Reabilitare retea de canalizare menajera cu conducte din PVC KG SN 8, De 500mm,
Ltot= 370m;
 Reabilitare retea de canalizare menajera cu conducte din PAFSIN SN 10000, De 600mm,
Ltot= 260m;
 Reabilitare retea de canalizare menajera cu conducte din PAFSIN SN 10000, De 800mm,
Ltot= 634m;
 Reabilitare retea de canalizare menajera cu conducte din PAFSIN SN 10000, De 1000mm,
Ltot= 109m;
 Camine de vizitare canalizare menajera: 52 buc