Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
För utförande av väg 55, Dunker-Björndammen inom Flen kommun, Södermanlands län
Numéro de référence: KOM-407070
II.1.2)Code CPV principal45000000 Travaux de construction
II.1.4)Description succincte:
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 120 000 000.00 SEK
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)45000000 Travaux de construction
45110000 Travaux de démolition de bâtiments et travaux de terrassement
45111210 Travaux de démolition à l'explosif et travaux de déblaiement consécutifs
45111250 Travaux d'étude géotechnique
45111290 Travaux préparatoires de viabilité
45112000 Travaux de fouille et de terrassement
45112400 Travaux d'excavation
45112500 Travaux de terrassement
II.2.4)Description des prestations:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.trafikverket.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: KOM-407070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45111210 Sprängning och tillhörande bergrensning, 45111250 Markundersökningar, 45111290 Förarbeten till anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen