Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проект „Хоризонт Европа“: Излизане от хеликоптер под вода #2
Референтен номер: EASA.2021.HVP.17
II.1.2)Основен CPV код73000000 Научни изследвания и експериментални разработки и свързаните с тях консултантски услуги
II.1.4)Кратко описание:
Тази покана за проучване цели разглеждане на препоръката за безопасност (SR) 2016-016 от доклад AAR 1/2016 на UK Air Accident Investigation Branch (UK AAIB) относно злополуката на хеликоптер G-WNSB на 23 август 2013 г.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 550 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Следните цели трябва да бъдат разгледани в тази тема:
— да се оцени влиянието на това да се намираш под вода върху необходимата сила за избутване и функционирането на аварийния изход под вода или прозореца за излизане;
— да се определят силите, които човешките тестови субекти са в състояние да приложат, за да избутат авариен изход под вода или прозорци за излизане, когато се намират под водата;
— създаване на подходяща максимална оперативна сила/сила на изхвърляне за аварийни изходи под вода;
— да се предостави потвърждение на валидността на настоящия материал за подходящи средства за съответствие (АMC) или да се предложи бъдеща преработка въз основа на техническите констатации от това проучване;
— по-добре да се окачестви процеса по излизане под вода от преобърнат хеликоптер, като се използва пълен набор от тестови субекти в симулатора, както на светло, така и на тъмно;
— да се определи дали текущото изпълнение на 60-секундно време за излизане може да се постигне в рамките на редица условия и възможни конфигурации на местата, като се използват тестови субекти, които са представители на демографските области на европейското офшорно население;
— да се провери настоящия материал за AMC, свързан с излизането на пътниците в случай на преобръщане или да се предложи бъдеща преработка въз основа на техническите констатации от това проучване.
Base jurídica:
Reglamento (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Proyecto Horizonte Europa: Salida de helicópteros bajo el agua n.º 2
Número de referencia: EASA.2021.HVP.17
II.1.2)Código CPV principal73000000 Servicios de investigación y desarrollo y servicios de consultoría conexos
II.1.4)Breve descripción:
El objetivo de esta convocatoria de investigación es abordar la recomendación de seguridad 2016-016 del informe AAR 1/2016 del Departamento de Investigación de Accidentes Aéreos del Reino Unido (UK AAIB) sobre el accidente del helicóptero G-WNSB el 23 de agosto de 2013.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 550 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
En este tema deberán abordarse los siguientes objetivos:
— evaluar el efecto de estar bajo el agua sobre la fuerza de expulsión necesaria y sobre el funcionamiento de una salida de emergencia o ventana de evacuación bajo el agua;
— determinar las fuerzas que los sujetos de ensayo humanos pudiesen aplicar para abrir una salida de emergencia subacuática o las ventanas de evacuación bajo el agua;
— establecer una fuerza máxima adecuada de operación o descarga para las salidas de emergencia subacuáticas;
— confirmar la validez de los medios aceptables de cumplimiento (AMC) actuales para el cumplimiento, o proponer una revisión futura basada en los resultados técnicos de esta investigación;
— cuantificar mejor el proceso de evacuación subacuático de un helicóptero con capota utilizando un complemento completo de sujetos de ensayo en el simulador, tanto en condiciones de luz como de oscuridad;
— determinar si la expectativa actual de un tiempo de evacuación de 60 segundos es viable en una serie de condiciones y posibles configuraciones de asientos, utilizando sujetos de ensayo representativos de la demografía de la población europea en alta mar;
— validar el material AMC actual relacionado con la salida de los ocupantes en caso de que se produzca un vuelco, o proponer una revisión futura basada en los resultados técnicos de esta investigación.
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Projets Horizon Europe: Évacuation d’un hélicoptère immergé #2
Numéro de référence: EASA.2021.HVP.17
II.1.2)Code CPV principal73000000 Services de recherche et développement et services de conseil connexes
II.1.4)Description succincte:
Le présent appel à recherche vise à répondre aux recommandations de sécurité (SR) 2016-016 contenu dans le rapport AAR 1/2016 du bureau d’enquête sur les accidents aériens du Royaume-Uni (UK AAIB) sur l'accident d'hélicoptère G-WNSB survenu le 23 août 2013.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 550 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Les objectifs suivants devraient être abordés dans ce domaine:
— évaluer l'influence d’une présence sous l’eau sur la force de largage nécessaire et le fonctionnement d'une sortie de secours ou d'une fenêtre d'évacuation sous-marine;
— déterminer les forces que les humains peuvent exercer pour larguer une issue de secours ou des fenêtres de d’évacuation sous-marines;
— déterminer une force maximale d'exploitation/de largage appropriée pour les issues de secours sous-marines;
— confirmer la validité du matériel AMC (Acceptable Means of Compliance - moyens acceptables de conformité) actuels aux fins de conformité, ou proposer une révision sur la base des résultats techniques de cette recherche;
— mieux évaluer le processus d'évacuation sous-marine d'un hélicoptère chaviré à l'aide d'une gamme complète de sujets dans le simulateur, dans des conditions de lumière et d'obscurité;
— déterminer si les prévisions actuelles d'un temps d'évacuation de 60 secondes est réalisable dans une série de conditions et de configurations possibles de sièges, en utilisant des sujets représentatifs de la démographie de la population offshore européenne;
— valider le matériel AMC actuel lié à l’évacuation des occupants en cas de chavirement, ou proposer une révision future sur la base des résultats techniques de cette recherche.
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
“Apvārsnis Eiropa” projekts: Helikopters Underwater Euca #2
Atsauces numurs: EASA.2021.HVP.17
II.1.2)Galvenās CPV kods73000000 Pētniecības un izstrādes pakalpojumi un saistītie konsultāciju pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Šā pētniecības uzaicinājuma mērķis ir pievērsties drošības ieteikumam (SR) 2016-016, ko sniedz Apvienotās Karalistes gaisa negadījumu izmeklēšanas nodaļa (UK AAIB) ziņojumā AAR 1/2016 par helikoptera avāriju 2013. gada 23. augustā.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 550 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Šajā saistībā būtu nepieciešams izpildīt šādus uzdevumus:
— novērtēt atrašanās zem ūdens ietekmi uz nepieciešamo reaktīvo spēku un zemūdens avārijas izejas vai evakuācijas logu ekspluatāciju;
— noteikt spēkus, ko cilvēka testa priekšmeti spēj izmantot, lai atvērtu zemūdens avārijas izeju vai evakuācijas logu, atrodoties zem ūdens;
— izveidot piemērotu maksimālo ekspluatācijas/atvēršanas spēku zemūdens avārijas izejām;
— sniegt apstiprinājumu par pašreizējo Pieņemamo atbilstības līdzekļu (AMC) materiālu derīgumu vai ierosināt turpmāku pārskatīšanu, pamatojoties uz šī pētījuma tehniskajiem rezultātiem;
— labāk kvantitatīvi noteikt zemūdens evakuācijas procesu no avarējuša helikoptera, izmantojot pilnu simulatora testa subjektu kopu gan gaišā, gan tumšā diennakts laikā;
— noteikt, vai pašreiz sagaidāmais 60 sekundes ilgais evakuācijas laiks ir sasniedzams dažādos apstākļos un ar iespējamajām sēdekļu konfigurācijām, izmantojot Eiropas ārzonas iedzīvotāju demogrāfiskā testa objektus;
— apstiprināt pašreizējo AMC materiālu, kas saistīts ar pasažieru izkāpšanu nogāšanās gadījumā, vai ierosināt turpmāku pārskatīšanu, pamatojoties uz šā pētījuma tehniskajiem konstatējumiem.