Építési beruházás - 366421-2016
Magyarország-Budapest: Tematikus szórakoztatópark építése
2016/S 203-366421
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A Fővárosi Állat-és Növénykert részére Pannon Park projekt kulcsrakész kivitelezése meglévő építési engedélyezési és munkaközi kiviteli tervek alapján vállalkozási szerződés keretében.
II.1.2)Fő CPV-kód
45212120 Tematikus szórakoztatópark építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45111000 Bontási, terep-előkészítési és eltakarítási munka
45112000 Földkitermelési és talajmozgatási munka
45310000 Villamos szerelési munka
45350000 Gépészeti szerelések
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Előzmények:
A Fővárosi Állat-és Növénykert fejlesztésének Pannon Park és Mesepark projektjeihez kapcsolódó beruházások megvalósításával összefüggő közigazgatási hatósági ügyek a 48/2015. (III.12.) Korm. rendeletet módosító 289/2015. (X.7.) Korm. rendelet szerint nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügynek minősülnek.
Az Ajánlatkérő 24.4.2015-én jogerőre emelkedett KTF: 7581-3/2015. számú határozatban foglaltak szerint, a Pannon Park létesítésére vonatkozó, jogerős előzetes (környezetvédelmi) vizsgálati eljárásról szóló határozattal rendelkezik.
Az Ajánlatkérő a 29753 helyrajzi számú ingatlanok jogerős építési engedéllyel rendelkezik (ügyiratszám: BP-05/07/00048-2/2016, ÉTDR azonosító: 201500067847, jogerőre emelkedés ügyiratszáma: BP-05/07/00048-6/2016).
Közbeszerzés mennyisége.
Munkagödör kiemelés kb. 114 600 m³.
Alapozási munkák készítése: kb. 1 515 darab cölöpalap készítése melynek átlaghossza 10–11 méter.
Vasbeton szerkezetek építése kb. 30 380 m³ mennyiségben.
Acél térrács tartószerkezetek gyártása kb. 961 tonna mennyiségben, helyszíni szerelése kb. 10–15 tonnás egységekben beemelve és egymáshoz illesztve. Minimális fesztávolság 40 méter, a térrács legmagasabb pontjai az ősvadon fölött 36 méter, az akvárium fölött 24,5 méter.
Tetőlefedés 3 rétegű EFTE fólia párna (3 rétegű) alkalmazásával kb. 17 100 m² felületen.
Lakatos nyílászáró (külső vagy belső): kb. 780 db.
Asztalos nyílászáró (külső vagy belső): kb. 35 db.
Állattartására alkalmas édesvizes medencék kivitelezése, melynek víztérfogata: kb. 510 m³.
Állattartására alkalmas sósvizes medencék kivitelezése, melynek víztérfogata: kb. 2 280 m³.
Gépészeti szerelés kb. 33 000 m²-en, körülbelül 7200 kW összesített, számított hűtési hőteljesítménnyel és körülbelül 400 000 m³/h befújandó légmennyiséggel.
Vasbeton szerkezetek építése kb. 30 380 m³ mennyiségben, körülbelül 4 000 m² vízzáró vasbetonszerkezettel.
Erősáramú szerelés kb. 33 000 m²-en.
Gyengeáramú szerelés és/vagy előkészítő szerelés kb. 33 000 m²-en.
Az épület hasznos nettó alapterületei (kb.):
Mélyszint (- 4,8 m): 7 397 m².
Akvárium - 1 szint (- 2 m): 2 013 m².
Földszint (± 0 m): 14 911 m².
1. emelet (+ 3,6 m): 2 100 m².
2. emelet (+ 7,2 m): 5 786 m².
3. emelet (lombkorona): 501 m².
Biodóm összesen 32 709 m².
Jegyárusító épület 312 m².
Mindösszesen: 33 021 m².
A kivitelezési feladat részletes ismertetését a Közbeszerzési Dokumentumok III., IV., V. része tartalmazza.
A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.