С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Описание
II.1.1)Заглавие на поръчката, предоставено от възлагащия орган:
Доклад за определяне на обхвата на прилагането от страна на Европейската комисия на процедура при макроикономически дисбаланси за Франция, Испания, България и Словения.
II.1.2)Вид на поръчката и място на изпълнение на строителството, място на доставката или място на предоставяне на услугите
Услуги
Категория услуга № 27: Други услуги
код NUTS
II.1.4)Информация относно рамковото споразумение
II.1.5)Кратко описание на поръчката или покупката/ите
Предметът на тази открита покана за участие в търг е осигуряването на проучвания в контекста на изпълнението на одит на процедурата при макроикономически дисбаланси (MIP). Основната цел на одита е да оцени ролята на Европейската комисия при съставянето, мониторинга и прилагането на процедурата при макроикономически дисбаланси. Експертните проучвания ще обхващат следните теми:
партида 1: доклад за определяне на обхвата на прилагането от страна на Комисията на процедура при макроикономически дисбаланси за Франция;
партида 2: доклад за определяне на обхвата на прилагането от страна на Комисията на процедура при макроикономически дисбаланси за Испания;
партида 3: доклад за определяне на обхвата на прилагането от страна на Комисията на процедура при макроикономически дисбаланси за България;
партида 4: доклад за определяне на обхвата на прилагането от страна на Комисията на процедура при макроикономически дисбаланси за Словения.
II.1.6)Oбщ терминологичен речник (CPV)
79419000 Консултантски услуги, свързани с оценяване
II.2)Количество или обем на поръчката
II.2.1)Общо количество или обем :
Прогнозна стойност, без да се включва ДДС : 60 000 EUR
II.2.2)Информация относно опциите
Опции: не
Directive 2004/18/EC
II.1)Description
II.1.1)Title attributed to the contract by the contracting authority:
Scoping report on the European Commission's implementation of the macroeconomic imbalance procedure for France, Spain, Bulgaria and Slovenia.
II.1.2)Type of contract and location of works, place of delivery or of performanceServices
Service category No 27: Other services
NUTS code
II.1.4)Information on framework agreement
II.1.5)Short description of the contract or purchase(s)
The subject of this open call for tenders is the provision of studies in the context of a performance audit of the macroeconomic imbalance procedure (MIP). The main objective of the audit is to assess the European Commission's role in the design, monitoring and implementation of the MIP. The expert studies shall cover the following subject matters:
lot 1: scoping report on the Commission's implementation of the macroeconomic imbalance procedure for France;
lot 2: scoping report on the Commission's implementation of the macroeconomic imbalance procedure for Spain;
lot 3: scoping report on the Commission's implementation of the macroeconomic imbalance procedure for Bulgaria;
lot 4: scoping report on the Commission's implementation of the macroeconomic imbalance procedure for Slovenia.
II.1.6)Common procurement vocabulary (CPV)79419000 Evaluation consultancy services
II.2)Quantity or scope of the contract
II.2.1)Total quantity or scope:Estimated value excluding VAT: 60 000 EUR
II.2.2)Information about optionsOptions: no
Direktiivi 2004/18/EY
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Kuvaus
II.1.1)Hankintaviranomaisen sopimukselle antama nimi:
Arviointiraportti Euroopan komission suorittamasta makrotalouden epätasapainoa koskevan menettelyn toteuttamisesta Ranskassa, Espanjassa, Bulgariassa ja Sloveniassa
II.1.2)Sopimuksen tyyppi sekä toteutus-, toimitus- tai suorituspaikkaPalvelut
Palvelujen pääluokka nro 27: Muut palvelut
NUTS-koodi
II.1.4)Tietoa puitejärjestelystä
II.1.5)Lyhyt kuvaus sopimuksesta tai hankinnasta (hankinnoista)
Tämän avoimen tarjouspyyntömenettelyn kohteena on tutkimusten toimittaminen makrotalouden epätasapainoa koskevan menettelyn toiminnantarkastuksen yhteydessä. Tarkastuksen pääasiallisena tavoitteena on Euroopan komission aseman arviointi makrotalouden epätasapainoa koskevan menettelyn suunnittelussa, seurannassa ja toteuttamisessa. Asiantuntijatutkimusten kohteena ovat seuraavat aihealueet:
erä 1: arviointiraportti Euroopan komission suorittamasta makrotalouden epätasapainoa koskevan menettelyn toteuttamisesta Ranskassa,
erä 2: arviointiraportti Euroopan komission suorittamasta makrotalouden epätasapainoa koskevan menettelyn toteuttamisesta Espanjassa,
erä 3: arviointiraportti Euroopan komission suorittamasta makrotalouden epätasapainoa koskevan menettelyn toteuttamisesta Bulgariassa,
erä 4: arviointiraportti Euroopan komission suorittamasta makrotalouden epätasapainoa koskevan menettelyn toteuttamisesta Sloveniassa.
II.1.6)Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)79419000 Evaluointineuvontapalvelut
II.2)Sopimuksen kattama määrä tai sopimuksen laajuus
II.2.1)Kokonaismäärä tai laajuus:Arvioitu arvo ilman alv:tä: 60 000 EUR
II.2.2)Tietoa lisähankintamahdollisuuksistaLisähankintamahdollisuudet: ei
Direktyva 2004/18/EB
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Aprašymas
II.1.1)Pavadinimas, kurį perkančioji organizacija suteikė sutarčiai:
Taikymo srities nustatymo ataskaita dėl Europos Komisijos makroekonominio disbalanso procedūros Prancūzijoje, Ispanijoje, Bulgarijoje ir Slovėnijoje įgyvendinimo.
II.1.2)Sutarties tipas ir darbų atlikimo, prekių pristatymo ar paslaugų teikimo vietaPaslaugos
Paslaugų kategorija Nr. 27: Kitos paslaugos
NUTS kodas
II.1.4)Informacija apie preliminarųjį susitarimą
II.1.5)Trumpas sutarties ar pirkimo(-ų) aprašymas
Šio atviro kvietimo pateikti pasiūlymus objektas – tyrimų teikimas makroekonominio disbalanso procedūros veiklos audito kontekste. Pagrindinis audito tikslas – įvertinti Europos Komisijos vaidmenį kuriant, stebint ir įgyvendinant makroekonominio disbalanso procedūrą. Ekspertų tyrimai bus šiomis temomis:
1 dalis: taikymo srities nustatymo ataskaita dėl Komisijos makroekonominio disbalanso procedūros Prancūzijoje įgyvendinimo;
2 dalis: taikymo srities nustatymo ataskaita dėl Komisijos makroekonominio disbalanso procedūros Ispanijoje įgyvendinimo;
3 dalis: taikymo srities nustatymo ataskaita dėl Komisijos makroekonominio disbalanso procedūros Bulgarijoje įgyvendinimo;
4 dalis: taikymo srities nustatymo ataskaita dėl Komisijos makroekonominio disbalanso procedūros Slovėnijoje įgyvendinimo.
II.1.6)Bendrasis viešųjų pirkimų žodynas (BVPŽ)79419000 Vertinimo konsultacinės paslaugos
II.2)Kiekis arba sutarties apimtis
II.2.1)Visas kiekis ar visa apimtis:Numatoma vertė be PVM: 60 000 EUR
II.2.2)Informacija apie pasirinkimo galimybesPasirinkimo galimybės: ne