Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 367905-2022
Submission deadline has been amended by:  394423-2022
Bulgarien-Plovdiv: Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
2022/S 130-367905
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Доставка на лабораторно оборудване по четиринадесет обособени позиции
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Предмет на настоящата обществена поръчка е: доставка на лабораторно оборудване по четиринадесет обособени позиции, както следва: ОП №1: „Доставка на лабораторни камини“; ОП №2: „Доставка на ламинарни боксове“; ОП №3: „Доставка на уреди за боравене с течности“; ОП №4: „Доставка на микроскопи“; ОП №5: „Доставка на автоклави“; ОП №6: „Доставка на лабораторни везни“; ОП №7: „Доставка на дюарови съдове“; ОП №8: „Доставка на генератори за зърнест лед“; ОП №9: „Доставка на лабораторни центрофуги“; ОП №10: „Доставка на уреди за работа с нуклеинови киселини и протеини“; ОП №11: „Доставка на електропоратор“; ОП №12: „Доставка на общо оборудване – хладилници, фризери, микровълнови фурни, перална машина със сушилня“; ОП №13: „Доставка на лиофилизатор“; ОП №14: „Доставка на уреди за обработка на вода“.
Минималните изисквания към оборудването и по четиринадесетте обособени позиции са указани в Техническата спецификация – Приложение № 1 към документацията за участие в процедурата.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 530 588.78 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Доставка на лабораторни камини
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
39141500 Dunstabzugshauben
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 1 „Доставка на лабораторни камини“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 4 бр. лабораторни химически камини.
2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя.
3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари.
Минималните изисквания към оборудването, предмет на доставка, са указани в Техническата спецификация – Приложение № 1 към документацията за участие в процедурата.
Предлаганото оборудване трябва да бъде фабрично ново, с параметри, идентични или по-добри от минималните изисквания на Възложителя, посочени в Техническата спецификация. Доставеното оборудване следва да бъде в оригинална опаковка, с ненарушена цялост.
Доставка на ламинарни боксове
Los-Nr.: 2
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 2 „Доставка на ламинарни боксове“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. ламинарни боксове клас II, тип А2 и 1 бр. ламинарен бокс клас II, тип B2.
Доставка на уреди за боравене с течности
Los-Nr.: 3
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 3 „Доставка на уреди за боравене с течности“ са включени дейности по:
1. Доставка на следното оборудване: 15 комплекта от три едноканални механични пипети с променлив обем; 3 комплекта от три осемканални механични пипети с променлив обем; 1 комплект от три едноканални електронни пипети с променлив обем; 1 комплект от три осемканални електронни пипети с променлив обем; 2 бр. дигитални бюрети за ръчно титруване.
2. Обучение за работа с едноканалните електронни пипети с променлив обем, с осемканалните електронни пипети с променлив обем, както и с дигиталните бюрети за ръчно титруване. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с изброеното оборудване непосредствено след извършване на доставката. Обучението е с продължителност от 1 /един/ ден и се извършва на място при Възложителя.
Доставка на микроскопи
Los-Nr.: 4
38510000 Mikroskope
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 4 „Доставка на микроскопи“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 1 бр. прав светлинен микроскоп, 1 бр. инвертен светлинен микроскоп, 1 бр. стерео микроскоп.
Доставка на автоклави
Los-Nr.: 5
33191110 Autoklaven
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 5 „Доставка на автоклави“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 3 бр. вертикални автоклави и 2 бр. настолни автоклави.
Доставка на лабораторни везни
Los-Nr.: 6
38311000 Elektronische Waagen und Zubehör
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 6 „Доставка на лабораторни везни“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 5 бр. технически везни, 4 бр. аналитични везни и 1 бр. аналитична везна с висока точност.
Доставка на дюарови съдове
Los-Nr.: 7
44600000 Tanks, Sammelbehälter und Container; Heizkörper und Heizkessel für Zentralheizungen
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 7 „Доставка на дюарови съдове“ са включени дейности по:
1. Доставка на следното оборудване: 2 бр. дюарови съдове за съхранение на течен азот и 1 бр. дюаров съд за съхранение на проби в течен азот.
2. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари.
Доставка на генератори за зърнест лед
Los-Nr.: 8
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 8 „Доставка на генератори за зърнест лед“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. генератори за зърнест лед.
Доставка на лабораторни центрофуги
Los-Nr.: 9
42931100 Laborzentrifugen und Zubehör
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 9 „Доставка на лабораторни центрофуги“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. хладилни центрофуги и 5 бр. мини-центрофуги.
Доставка на уреди за работа с нуклеинови киселини и протеини
Los-Nr.: 10
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 10 „Доставка на уреди за работа с нуклеинови киселини и протеини“ са включени дейности по:
1. Доставка на следното оборудване: 5 бр. захранване за електрофореза, 5 бр. хоризонтална електрофореза, 5 бр. вертикална електрофореза, 1 бр. блотер за полу-сух трансфер, 4 бр. градиентен PCR апарат.
2. Монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 5 бр. захранване за електрофореза, 1 бр. блотер за полу-сух трансфер и на 4 бр. градиентен PCR апарат.
3. Обучение за работа със захранването за електрофореза, блотера за полу-сух трансфер и градиентните PCR апарати. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с изброеното оборудване непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя.
4. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари.
Доставка на електропоратор
Los-Nr.: 11
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 11 „Доставка на електропоратор“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 1 бр. електропоратор.
Доставка на общо оборудване – хладилници, фризери, микровълнови фурни, перална машина със сушилня
Los-Nr.: 12
39711000 Elektrische Küchengeräte für den Hausgebrauch
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 12 „Доставка на общо оборудване – хладилници, фризери, микровълнови фурни, перална машина със сушилня“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 6 бр. хладилници с фризерна част, 2 бр. хладилници за поставяне под плот, 6 бр. фризери, 2 бр. микровълнови фурни, 1 бр. микровълнова фурна за вграждане, 1 бр. перална машина със сушилня.
Доставка на лиофилизатор
Los-Nr.: 13
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 13 „Доставка на лиофилизатор“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 1 бр. лиофилизатор.
Доставка на уреди за обработка на вода
Los-Nr.: 14
42910000 Destillier-, Filtrier- oder Rektifiziergeräte
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 14 „Доставка на уреди за обработка на вода“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. лабораторни дестилатори и 2 бр. системи за ултра-чиста вода.