Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Furnizare echipamente securitate” prin proiectul „Securizare completă (outdoor-indoor) a Aeroportului Internațional Craiova”
Referenznummer der Bekanntmachung: 10300854.2020.007
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34960000 Flughafengeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
„Furnizare echipamente securitate” prin proiectul „Securizare completa (outdoor-indoor) a Aeroportului International Craiova”.
In cadrul contractului se vor achizitiona si instala urmatoarele echipamente:
— echipament tip EDS cu management TIP (FTI sau CTI) pentru controlul de securitate al bagajelor de cala, standard 3 – 3 bucati;
— echipament EDSCB cu raze X cu management TIP, standard 3 concept de operare C3, pentru controlul de securitate al bagajelor de cabina – 3 bucati.
Descrierea produselor este disponibila in caietul de sarcini din cadrul documentatiei de atribuire. Cerintele impuse prin caietul de sarcini sunt minimale.
Termenul-limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, solicitarile de clarificari vor fi transmise in SICAP. Data-limita de transmitere a raspunsului la clarificari: in a 10-a zi inainte de data-limita stabilita pentru depunerea ofertelor. In situatia in care operatorii economici solicita clarificari, acestea se transmit in mod exclusiv in SICAP in format electronic, semnate cu semnatura electronica extinsa, bazata pe un certificat calificat eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, entitatea contractanta urmand sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare. Orice raspuns la solicitarile de clarificari sau orice amendament emis de autoritatea contractanta va fi parte a documentatiei de atribuire si va fi comunicat tuturor celor interesati prin SICAP, utilizand interfata www.sicap-prod.e-licitatie.ro
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Produsele solicitate prin prezenta procedura sunt utilizate in vederea asigurarii functionarii in conditii optime de siguranta a Aeroportului International Craiova.
Valoarea echipamentelor si sistemelor de control securitate pentru pasageri, bagaje si marfa este evidențiată in cap. 4, subcapitolul 4.2 si 4.3 – „Devizul obiectului de investitii”, „Achizitia si instalarea unor echipamente de securitate”.
Devizul general al obiectivului de investiții securizare completă (outdoor/indoor) a Aeroportului Internațional Craiova, aferent studiului de fezabilitate, a stat la baza întocmirii cererii de finanțare componentă 1 – apel: POIM/721/2/3/„Creșterea gradului de utilizare sustenabilă a aeroporturilor”/3/„Creșterea gradului de utilizare sustenabilă a aeroporturilor” cod proiect nr. 135066.
RA Aeroportul International Craiova are în implementare contractul de finanțare Programul 2014 RO16M1OP001OP1 nr. 76/26.8.2020 „Securizare completa (outdoor/indoor) a Aeroportului International Craiova”, cod SMIS 2014+135066.