Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acord cadru de furnizare Preparate din carne de porc si vita
Numéro de référence: 3
II.1.2)Code CPV principal15131400 Produits à base de porc
II.1.4)Description succincte:
Achizitia de Preparate din carne de porc si vita pentru structurile functionale din subordine ale D.G.A.S.P.C. Buzau din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Beceni, Vintila Voda si Stilpu. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 6 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 2-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15131120 Charcuterie
15131130 Saucisses
II.2.4)Description des prestations:
Achizitia de Preparate din carne de porc si vita pentru beneficiarii structurilor functionale din subordinea D.G.A.S.P.C. Buzau, din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Beceni, Vintila Voda si Stilpu. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Contractele subsecvente acordului-cadru se vor incheia de regula lunar/trimestrial/semestrial/12 luni/24 luni, in functie de buget si de necesitatile institutiei. Valoarea estimata a acordului cadru pentru o perioada de 24 luni este de minim 744.407,00 lei fara TVA si maxim 1.488.814,00 lei fara TVA. Valoarea totala maxima estimata a contractului s-a determinat prin luarea in considerare a variantei in care autoritatea contractanta opteaza pentru suplimentarea la nivelul maxim prevazut a cantitatii de Preparate din carne de porc si vita pentru beneficiarii structurilor functionale din subordinea D.G.A.S.P.C. Buzau, din Buzau, Rm. Sarat, Pogoanele, Smeeni, Beceni, Vintila Voda si Stilpu. Valoarea estimata (LEI fara TVA) a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este: – 744.407,00 lei fara TVA. Valoarea estimata (LEI fara TVA) a celui mai mic contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este:– 61.968,00 lei.