Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 369472-2022
Submission deadline has been amended by:  527562-2022
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 130-369472
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Cinkota hév-járműtelep engedélyezési tervezés
Hivatkozási szám: EKR000614382022
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Hosszú megnevezés:
Engedélyezési tervek és tenderdokumentáció készítése Cinkota hév-járműtelep fejlesztésére
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71311230 Vasútmérnöki szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Jelen közbeszerzési eljárás tárgya:
Engedélyezési terv és tenderdokumentáció készítése a H8/H9-es hévvonalakhoz kapcsolódó Cinkota járműtelep fejlesztésére
Nyertes Ajánlattevő tervezési feladata a H8/H9-es hévvonal Cinkota hév-járműtelep fejlesztése körében a vasúti járműtelep teljes rekonstrukciójának, új kialakításának tervezése kapcsolódva a további vonalszakaszok tervezéséhez. A járműtelep vágánykapcsolattal rendelkezik a rekonstrukció alá vont szakaszhoz. A meglévő pályán közlekedő hév-szerelvényeket a meglévő járműtelepen javítják, tisztítják, üzemszünetben parkoltatják.
A tervezendő járműtelep üzemeltetésével kapcsolatos paraméterek, adatok a műszaki leírás elkészítésének idején tájékoztató jelleggel adhatók meg, azoknak a véglegesítése a Tervező feladata a járműtelep belső üzemeltetési - karbantartási rendjének meghatározása során. A járműtelepet nagyságrendileg 20-30 db egyenként 120 m hosszú hibrid hév-szerelvény és üzemi gépek, dízelmozdonyok befogadására kell megtervezni úgy, hogy legalább 2 db, a hibrid hév-szerelvény teljes hosszán aknás vágány is tervezendő. A jelen közbeszerzéssel párhuzamosan futó, teljesítés alatt álló tervezési szerződés tárgya egyebek mellett ezen paraméterek véglegesítése a menetrendi koncepció alapján. Ajánlatkérő a hévjárműre elvi előzetes típusengedéllyel rendelkezik, amely a műszaki leírásban részletesen kifejtésre került. A járműtelepen a Tervező által elhelyezendő oktató-, forgalomirányító (KÖFI)-központ, valamint a karbantartó-, raktározási- és szakszolgálati telephelyi funkciók elhelyezésének területigényét a Megrendelő nagyságrendileg 5000 m2-re becsüli, amelynek teljeskörű építészeti és tartószerkezeti tervezése is feladat. A feladat magában foglalja a kapcsolódó és keresztező közúti, gyalogos és kerékpáros forgalmi létesítmények teljeskörű tervezését is. A tervezési terület alapvetően a 115789, 118716, 116177/5, 116177/4, 115841, 115840, 115852, 115853, 115854, 118727, 118725, 118724 HRSZ-ú ingatlanokra terjed ki, illetve szükség esetén a tervezési területbe bevonásra kerülhetnek még a 115736, 115787, 115786, 115855 HRSZ-ú és más környező ingatlanok is.
A tervezési feladat három fő szakaszban végzendő el: nyertes Ajánlattevő elsőként meghatározza a járműtelep belső üzemeltetési - karbantartási rendjét, véglegesíti a tervezés paramétereit egyeztetve a Műszaki leírás 1.4. fejezete szerinti kapcsolódó vonali tervekkel, tervezőkkel. Ezek alapján el kell készíteni minden olyan szakági tervet, amely szükséges a járműtelep teljeskörű engedélyezéséhez. A tervezési feladat legalább az alábbi szakágak tervezését és szükség szerinti engedélyezését: vágány építés tervezése, felsővezetéki rendszer és áramellátás, elektronikus biztosítóberendezési rendszer, szükséges vasúti műtárgyak, szolgálati peron, támfal, magasépítmények, épületgépészet, épületvillamosság, forgalomtechnika, építés alatti organizáció tervezését stb., valamint környezetvédelmi hatástanulmány és engedélyeztetés, teljeskörű engedélyeztetés.
A Nyertes Ajánlattevő köteles továbbá az engedélyezési tervek alapján lehetséges teljeskörű hatósági engedélyeztetési eljárások lefolytatására, valamint a szükséges kezelői, üzemeltetői, tulajdonosi és egyéb jóváhagyások megszerzésére.
Az engedélyek megszerzését követően az engedélyes tervek alapján tenderdokumentáció készítendő.