Direttiva 2004/18/KE
II.1)Deskrizzjoni
II.1.1)Titlu mogħti lill-kuntratt mill-awtorità kontraenti:
15.ESI.OP.162 L-armonizzazzjoni tal-aġenda strateġika ta' riċerka li tinkludi kollox (OSRA) u CapTech SRA.
II.1.2)Tip ta’ kuntratt u l-post tax-xogħlijiet, il-post tal-kunsinna jew tal-eżekuzzjoniServizzi
Kategorija tas-servizz Nru 8: Servizzi ta’ riċerka u żvilupp
Is-sit jew il-post ewlieni tax-xogħlijiet, il-post tal-kunsinna jew tal-eżekuzzjoni: Il-post fejn irid isir ix-xogħol: fil-bini tal-kuntrattur.
Il-post tal-kunsinna: il-bini tal-EDA (Aġenzija Ewropea għad-Difiża).
Kodiċi NUTS
II.1.4)Informazzjoni dwar qafas ta' ftehim
II.1.5)Deskrizzjoni qasira tal-kuntratt jew tax-xiri
L-objettivi finali ta' dan l-istudju huma:
— l-iżvilupp ta' qafas arkitetturali solidu biex ikun użat mill-Cap Techs tal-EDA għall-iżvilupp ta' aġendi ta' riċerka strateġika armonizzati (SRA) u l-aġenda strateġika ta' riċerka li tinkludi kollox, matul is-snin,
— l-implimentazzjoni tal-arkitettura prodotta:
• il-provvista ta' viżjoni armonizzata tal-aġendi ta' riċerka strateġika kurrenti (SRA);
• l-iżvilupp ta' aġenda strateġika ta' riċerka li tinkludi kollox (OSRA).
II.1.6)Vokabularju komuni dwar l-akkwisti (CPV)73000000 Servizzi ta' riċerka u żvilupp u servizzi relatati mal-konsulenza, 73210000 Servizzi ta' konsulenza dwar ir-riċerka
II.2)Kwantità jew ambitu tal-kuntratt
II.2.1)Il-kwantità jew l-ambitu totali:Valur stmat mingħajr VAT: 500 000 EUR
II.2.2)Informazzjoni dwar l-għażlietGħażliet: le
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Smernica 2004/18/ES
II.1)Opis
II.1.1)Názov pridelený zákazke verejným obstarávateľom:
15.ESI.OP.162 Preklenovací strategický program výskumu (OSRA) a harmonizácia strategických programov výskumu CapTech.
II.1.2)Druh zákazky a miesto uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služiebSlužby
Kategória služieb č. 8: Služby výskumu a vývoja
Hlavné miesto alebo lokalita uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služieb: Miesto vykonania: v priestoroch poskytovateľa služieb.
Miesto poskytnutia: priestory EDA.
Kód NUTS
II.1.4)Informácie o rámcovej dohode
II.1.5)Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov)
Konečnými cieľmi tejto zákazky sú:
— vypracovať pevný architektonický rámec, ktorý má EDA používať na rozvoj harmonizovaných strategických programov výskumu CapTechs (SRA) a preklenovacích strategických programov výskumu v priebehu rokov,
— uplatniť vytvorenú architektúru:
• poskytovať harmonizované hľadisko na súčasné strategické programy výskumu (SRA);
• rozvíjať preklenovacie strategické programy výskumu (OSRA).
II.1.6)Spoločný slovník obstarávania (CPV)73000000 Výskum a vývoj a súvisiace poradenské služby, 73210000 Poradenské služby pre výskum
II.2)Množstvo alebo rozsah zmluvy
II.2.1)Celkové množstvo alebo rozsah:Predpokladaná hodnota bez DPH: 500 000 EUR
II.2.2)Informácie o opciáchOpcie: nie
Direktiva 2004/18/ES
II.1.1)Naziv naročila, ki ga je določil naročnik:
15.ESI.OP.162 Splošni strateški raziskovalni program (OSRA) in usklajevanje strateških raziskovalnih programov CapTech
II.1.2)Vrsta naročila in mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbeStoritve
Št. kategorije storitev 8: Raziskovalne in razvojne storitve
Glavna lokacija ali mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbe: Kraj izvedbe: v prostorih izvajalca.
Kraj dobave: prostori EDA.
Šifra NUTS
II.1.4)Informacije o okvirnem sporazumu
II.1.5)Kratek opis naročila ali nabave
Končni cilji študije so:
— razviti trden arhitekturni okvir, ki ga bodo CapTech EDA uporabljali za razvoj usklajenih strateških raziskovalnih načrtov in splošnega strateškega razvojnega načrta, in sicer tekom let,
— izvesti izdelano arhitekturo:
• zagotoviti usklajen pogled na trenutne strateške raziskovalne načrte;
• razviti splošen strateški raziskovalni program (OSRA).
II.1.6)Enotni besednjak javnih naročil73000000 Storitve na področju raziskav in razvoja ter s tem povezane svetovalne storitve, 73210000 Storitve svetovanja na področju raziskav
II.2)Količina ali obseg naročila
II.2.1)Celotna količina ali obseg:Ocenjena vrednost brez DDV: 500 000 EUR
II.2.2)Informacije o variantahVariante: ne