Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al I.S.U. ”Dealul Spirii” București-Ilfov
Numéro de référence: 3394974620214
II.1.2)Code CPV principal50112000 Services de réparation et d'entretien de voitures
II.1.4)Description succincte:
Autoritatea contractanta va încheia acorduri-cadru de prestare a serviciilor de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pentru o perioada de 24 luni, împărțind în acest sens obiectul procedurii în 6 loturi, astfel încât să corespundă mai bine nevoilor autorității contractante, precum și capacității operatorilor economici.
Autoritatea contractanta este interesată să achiziționeze atât piesele de schimb și materialele necesare în procesul de reparare și întreținere a autovehiculelor, cât și serviciile menționate, acestea urmând a se efectua în atelierele specializate ale operatorilor economici câștigători.
În derularea acordurilor-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu de mentenanță preventivă și/sau corectivă va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, în limita fondurilor bugetare alocate.
Ofertanții pot depune ofertă de preț pentru unul sau mai multe loturi, detaliat pe fiecare marcă / tip de autovehicul solicitat de către autoritatea contractanta, conform specificațiilor din Caietul de sarcini.
Operatorii economici trebuie să facă dovada faptului că dețin cel puțin un atelier specializat sau că au încheiate acorduri de asociere sau subcontractare cu operatori economici autorizați să execute serviciile ce fac obiectul acordului-cadru. În situația în care, după atribuirea acordului-cadru, fondurile alocate sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractanta nu-și asumă obligația de a executa reparațiile curente și reviziile tehnice la valoarea maximă prezentată în fișa de date a achiziției.
Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate de produse și servicii pe care autoritatea contractantă consideră că le va achiziționa ulterior, cantități care apar la nivelul documentației de atribuire a respectivului acord-cadru, autoritatea contractantă având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate în cadrul respectivului contract subsecvent.
Serviciile și produsele aferente prestării serviciilor de mentenanță corectivă și preventivă ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime ale specificațiilor tehnice așa cum sunt prevăzute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru, respectiv ale contractelor subsecvente, sunt menționate în Caietul de sarcini.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
LOT 5 – TOYOTA (1 autospecială)
Lot nº: 5
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)50112000 Services de réparation et d'entretien de voitures
II.2.4)Description des prestations:
Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 5 – TOYOTA (1 autospecială)
LOT 1 – DAEWOO (5 autospeciale)
Lot nº: 1
Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 1 – DAEWOO (5 autospeciale)
LOT 3 – ISUZU-KIA-MITSUBISHI (9 autospeciale)
Lot nº: 3
Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 3 – ISUZU-KIA-MITSUBISHI (9 autospeciale)
LOT 4 – LAND ROVER (3 autospeciale)
Lot nº: 4
Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 4 – LAND ROVER (3 autospeciale)
LOT 6 – RABA-ROMAN (47 autospeciale)
Lot nº: 6
Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 6 – RABA-ROMAN (47 autospeciale)
LOT 2 – FORD (3 autospeciale)
Lot nº: 2
Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații a autovehiculelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Dealul Spirii” Bucureşti - Ilfov, pe o perioada de 24 luni, pentru LOT 2 – FORD (3 autospeciale)