Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 370185-2022
Pologne-Krosno: Services de traitement et d'élimination des ordures ménagères et des déchets non dangereux
2022/S 130-370185
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Services
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 – frakcja niskokaloryczna -odzysk termiczny
Numéro de référence: DZ-2300-6/RCO/2022
II.1.2)Code CPV principal
90513000 Services de traitement et d'élimination des ordures ménagères et des déchets non dangereux
II.1.4)Description succincte:
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i przetwarzania odpadów w instalacji termicznego przetwarzania odpadów, sklasyfikowanych zgodnie z aktualnym katalogiem odpadów – pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytworzonych w Instalacji komunalnej RCO Krosno o wartości szacowanej ciepła spalania 9-12 MJ/kg, w procesie mechanicznego przetwarzania odpadów wstępnie posegregowanych oraz niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
90512000 Services de transport des ordures ménagères
II.2.4)Description des prestations:
1. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia
a) odebranie od Zamawiającego ok. 12 000 Mg odpadów, odbiór dzienny od ok. 18 Mg do ok. 85 Mg (5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku),
b) odpady te stanowić będą tzw. frakcję balastową. Odpady wytwarzane będą w procesie mechanicznego przetwarzania, w wyniku którego usunięte ze strumienia zostaną frakcje: szkło, duże folie i kartony, metale żelazne i nieżelazne oraz tworzywa sztuczne i papier nadające się do recyklingu.
c) odpady będą przekazywane luzem w formie nierozdrobnionej,
d) odbiór odpadów odbywał się będzie z Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej 108,
e) Zamawiający zobowiązuje się do:
- zapewnienia transportu odpadów do instalacji termicznego przetworzenia zlokalizowanej do 100 km od siedziby Zamawiającego – całkowity koszt ponosi Zamawiający.
- pokrycia części kosztów transportu odpadów do instalacji termicznego przetworzenia zlokalizowanej powyżej 100 km od siedziby Zamawiającego. Zamawiający zapewni pokrycie części kosztów transportu do 100 km poprzez zwrot kwoty ryczałtowej w wysokości 30 zł/Mg, tj. 100 km x 6 zł/km koszt transportu = 600 zł/kurs, 600 zł/20 Mg (przy założeniu ładowności 20 Mg) = 30 zł/Mg
f) za załadunek koszty ponosi Zamawiający,
g) Zamawiający zastrzega sobie prawo do przekazania mniejszej ilości odpadów niż 12 000 Mg, wielkość ta nie będzie mniejsza niż 8 000 Mg,
h) Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy w przypadku przesunięcia terminu obowiązywania załącznika nr 4 do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 16 lipca (Dz.U. 2015r. poz. 1277),
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca posiadał wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (BDO) prowadzonym przez Marszałka Województwa, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach w zakresie magazynowania, przetwarzania odpadów o kodzie 19 12 12 oraz w zakresie wytwarzania odpadów paliwa alternatywnego o kodzie 19 12 10 oraz zakresie transportu odpadów o kodzie 19 12 12 z zastrzeżeniem lit. e tiret pierwsze.
3. Wymagania dodatkowe
Klauzula dotycząca zatrudnienia na podstawie umowy o pracę art. 95 ust. 1 ustawy Pzp
Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę – osób wykonujących przez okres trwania umowy czynności związane z transportem odpadów (kierowców) – powyższe nie dotyczy sytuacji w której Zamawiający zapewnia transport lit e tiret pierwsze.
Postanawiania w tym zakresie zostały uregulowane w paragrafie 7 Części II SWZ- Wzorze umowy