II. szakasz: A szerződés tárgya
II.1)Meghatározás
II.1.1)Az ajánlatkérő által a szerződéshez rendelt elnevezés:
Adásvételi szerződés az IKOP azonosító jelű projekt keretében 36 db földgázmotor (CNG) (Euro 6) hajtású alacsonypadlós szóló, és 5 db azonos kivitelű, földgázmotor (CNG) (Euro 6) hajtású, a szóló autóbusszal azonos típuscsaládba tartozó alacsonypadlós csuklós autóbusz szállítása, üzembe helyezése tekintetében.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helyeÁrubeszerzés
Adásvétel
A teljesítés helye: Nyíregyháza város közigazgatási területe.
NUTS-kód HU323 Szabolcs-Szatmár-Bereg
II.1.4)Keretmegállapodásra vonatkozó információk
II.1.5)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása
II.1.6)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)34121400 Alacsony padlójú buszok, 34121200 Csuklós buszok, 34121000 Buszok és távolsági buszok, 34121100 Tömegközlekedési buszok
II.2)Szerződés szerinti mennyiség
II.2.1)Teljes mennyiség:
Jelen közbeszerzési eljárás teljes mennyisége: „36 db földgázmotor (CNG) (Euro 6) hajtású alacsonypadlós szóló, és 5 db azonos kivitelű, földgázmotor (CNG) (Euro 6) hajtású, a szóló autóbusszal azonos típuscsaládba tartozó alacsonypadlós csuklós autóbusz szállítása, üzembe helyezése”
A szállítandó járműveknek meg kell felelniük a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendeletben meghatározott műszaki feltételeknek, továbbá a következő minimumkövetelményeknek:
— 36 db földgázmotor (Euro 6) hajtású alacsonypadlós szóló, és 5 db, földgázmotor (Euro 6) hajtású azonos típuscsaládba tartozó alacsonypadlós, csuklós autóbusz,
— 3 db egyforma kétszárnyú ajtóval (szóló autóbusz esetén) ill. 4 db egyforma kétszárnyú ajtóval (csuklós autóbusz esetén ),
— rendelkezik EK típusbizonyítvánnyal,
— megfelel az Euro 6 követelményeknek,
— rendelkezik légkondicionálóval,
— rendelkezik CAN-BUS rendszerrel,
— rendelkezik ABS-ASR rendszerrel,
megfelel a jogszabály szerinti zajkibocsátási határértéknek és a jármű minimum 96 %-os rendelkezésre állása szükséges. (A rendelkezésre állási mutató a jármű elméleti (menetrend szerinti) teljes munkaidejének és valós munkaidejének aránya.)
A Járműveknek az alábbi, utas-kiszolgálással kapcsolatos üzemképes tartozékokkal kell rendelkezniük:
— forgalomirányítási eszközök,
— utas-tájékoztató berendezések és eszközök,
— ajtóműködtető-, le- és felszállásjelző rendszer
— kerekesszékkel a Járműre való fel- és leszállást elősegítő, kisegítő rámpa,
— elektronikus jegyrendszer előkészítése.
Oktatás:
A karbantartó-javító személyzet első oktatását nyertes ajánlattevőnek térítésmentesen kell elvégeznie. Ezen belül kettő főt kell olyan jellegű oktatásban részesíteni, hogy azok képesek legyenek a későbbiekben felvételre kerülő munkavállalók kioktatására. Az oktatásnak ajánlatkérő vagy az általa megbízásra kerülő üzemeltető telephelyén/fióktelepen a járművek szállítását követően kell megtörténnie. Ehhez a szükséges feltételeket ajánlatkérő és a nyertes ajánlattevő közösen biztosítja. Az oktatás a következő képzési tematika szerint történjen:
Oktatás és konzultáció fajtája Helye, jellege Az oktatás időtartama
Járművezetők részére: Ajánlatkérő vagy az általa megbízott üzemeltető telephelye.
Az oktatáson résztvevők pontos létszáma és beosztása a szerződéskötést követően kerül meghatározásra
Típusismeret, kezelés elmélet, gyakorlat 5 óra
Napi karbantartás, elmélet, gyakorlat 1 óra
Gazdaságos üzemeltetés,
vezetéstechnika elmélet, gyakorlat 2 óra
Összes óraszám (járművezetők részére): 8 óra
Karbantartó személyzet részére:
kötelezően előírt karbantartással kapcsolatos ismeretek Ajánlatkérő vagy az általa megbízott üzemeltető telephelye.
Az oktatáson résztvevők pontos létszáma és beosztása a későbbiekben kerül meghatározásra
Ismerkedés a járművel, általános bemutatás elmélet 1 óra
alapismeretek elmélet 1 óra
motor, motorvezérlés, generátor, tüzelőanyag rendszer, levegőbeszívás, szíjhajtás, hűtőrendszer, kipufogógáz utókezelő rendszer elmélet 6 óra
Első tengely elmélet 2 óra
Futóművek, kerekek elmélet 1 óra
Alternatív hajtás elmélet 2 óra
Légrugózás elmélet 1 óra
Fékrendszer elmélet 2 óra
Csuklórendszer elmélet 1 óra
Levegő ellátó rendszer elmélet 2 óra
Kormányzás elmélet 1 óra
Ajtóműködés elmélet 2 óra
Fűtés, hűtés, szellőzés elmélet 2 óra
Vészjelző berendezés elmélet 1 óra
Jármű elektromos rendszere, elektromos kapcsolási rajzok használata elmélet, gyakorlat 5 óra
Online műszaki dokumentációs rendszer ismertetése, használata elmélet, gyakorlat 3 óra
Speciális gyári diagnosztikai készülék használata, diagnosztika, hibakeresés, vezérlőegységek paraméterezése, szoftver letöltés elmélet, gyakorlat 6 óra
Beállítási-, ellenőrzési értékek,
meghúzási nyomatékok, feltöltési
mennyiségek, üzemeltetési anyagok ismertetése elmélet 1 óra
Célszerszámok áttekintése elmélet 1 óra
Összes óraszám (karbantartó személyzet részére): 40 óra
Speciális tanfolyamok:
a földgázüzemmel kapcsolatos speciális ismeretanyag átadása gyártó üzem Az oktatáson résztvevők pontos létszáma és beosztása a szerződéskötést követően kerül meghatározásra
Gázüzem bevezető tanfolyam elmélet 2 nap
Gyári szakképzés elmélet, gyakorlat 4 fő szakképesítéssel rendelkező személyzet részére, 3 nap
Szakképzés gázüzemű járművekhez elmélet, gyakorlat 4 fő szakképesítéssel rendelkező személyzet részére, 5 nap
Összes oktatási nap (speciális tanfolyamok): 10 nap
A nyertes ajánlattevő köteles az alábbi szolgáltatásokat a közbeszerzési eljárás keretében kiadott dokumentációban foglaltak szerint és a szerződésben foglaltak szerint biztosítani:
— gyártásközi ellenőrzés biztosítása;
— első forgalomba helyezés előtti gyári végátvétel;
— beüzemelés, próbaüzemeltetés;
— a leszállítandó autóbuszokhoz a szükséges dokumentációk biztosítása, legkésőbb a jármű átadásakor,
— az Ajánlattevő, vagy az általa kijelölt harmadik személy (Üzemeltető) szakemberei részére biztosított részletes oktatási-képzési rendszer,
— hatósági és egyéb engedélyek beszerzése, a járművek levizsgáztatása saját költségen (kivéve a vagyonszerzési illetéket és Kötelező Gépjármű Felelősségbiztosítás költségét);
— jótállási, szavatossági kötelezettségek teljesítése.
A beszerezni kívánt eszközök részletes leírását a dokumentáció tartalmazza.
II.2.2)Vételi jogra (opcióra) vonatkozó információVételi jog (opció): nem