Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Sjötransporter av lotsar i södra Vänern
Numéro de référence: 22-02238
II.1.2)Code CPV principal63722000 Services de pilotage de navires
II.1.4)Description succincte:
Upphandlingsföremål
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en anbudsgivare. Syftet med uppdraget är att täcka Sjöfartsverkets behov av besättning vid ”Sjötransporter och bordning av lotsar i södra Vänern” och ett litet antal övriga tjänster i anslutning till sjöräddning och farledshållning inom Vänernområdet.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)63700000 Services d'appui dans le domaine des transports terrestres, maritimes et aériens
63720000 Services d'appui dans le domaine des transports par voie d'eau
II.2.4)Description des prestations: