Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Υπηρεσίες εγκατάστασης συστημάτων παρακολούθησης χωρικής και τομεακής τρωτότητας και προόδου εφαρμογής του Περιφερειακού Σχεδίου για την Προσαρμογή στην Κλιματική Αλλαγή της Περιφέρειας Αττικής
Numéro de référence: 18/2021
II.1.2)Code CPV principal90713000 Services de conseils environnementaux
II.1.4)Description succincte:
Αντικείμενο της παρούσας είναι:
α) η δημιουργία μηχανισμού παρακολούθησης και αξιολόγησης των δράσεων και μέτρων προσαρμογής μέσω της δημιουργίας Παρατηρητηρίου Κλιματικής Αλλαγής για την Περιφέρεια Αττικής που θα περιέχει και την ανάπτυξη δεικτών ελέγχου της προόδου που επιτυγχάνεται σε σχέση με τα αναμενόμενα αποτελέσματα από την υλοποίηση /εφαρμογή του ΠεΣΠΚΑ Αττικής.
β) η προώθηση Δράσεων, μέτρων και παρεμβάσεων στον τομέα πλημμυρών /υδατικών πόρων που σύμφωνα με την Εθνική Στρατηγική για την Κλιματική Αλλαγή, είναι ο πλέον ευάλωτος στην κλιματική αλλαγή και παρουσιάζει τη μεγαλύτερη τρωτότητα στις κλιματικές κρίσεις της Περιφέρειας Αττικής.
Τα αποτελέσματα των δράσεων θα τροφοδοτήσουν το ανωτέρω Παρατηρητήριο Κλιματικής Αλλαγής.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90711000 Évaluation de l'impact sur l'environnement autre que pour la construction
II.2.4)Description des prestations:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι: