Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Prestare servicii sociale rezidentiale casa de tip familial zona Sebes, jud Alba
Numéro de référence: 11
II.1.2)Code CPV principal85320000 Services sociaux
II.1.4)Description succincte:
Prestarea de servicii sociale rezidențiale într-o casă de tip familial, pentru un număr de 16 copii /tineri în zona Sebeș, jud. Alba, prin care să se asigure găzduire, îngrijire, suport emoţional, dezvoltarea autonomiei personale şi accesul la servicii medicale, de educaţie şi recuperare în conformitate cu Ordinul nr. 25/2019, privind standardele minime de calitate pentru servicii sociale de tip rezidenţial destinate copiilor din sistemul de protectie socială, pe durata plasamentului cu scopul susţinerii reintegrării sau integrării sociale şi profesionale.
Descrierea conform caietelor de sarcini.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)85310000 Services d'action sociale
II.2.4)Description des prestations:
Toate precizările referitoare la specificaţiile calitative, cantitative și de infrastructura se regăsesc in Caietul de sarcini. Oferta va fi întocmită conform cerinţelor din caietul de sarcini.
Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor –maxim 15 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor Data limită de transmitere a răspunsului la clarificări: autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, in a 10 –a de zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Acordul cadru de achiziţie publică va fi încheiat pe o perioadă de 36 luni, cu posibilitatea de prelungire conf. art.107, punctul 3 si 4 din HG 395/2016, sau modificare conf.art.221, alin.1, 2 din Legea 98/2016.