Ajánlattevőnek a gazdasági és pénzügyi, alkalmasság igazolása tekintetében a Kbt. 65. §, 67. § és 69.§-ában valamint a Kormányrendelet 19.§-ában foglaltak alapján kell eljárnia.
Igazolás az ajánlatban:
Az ESPD benyújtásával. Elfogadott a gazdasági szereplő egyszerű nyilatkozata, nem szükséges a formanyomtatvány IV. részében az adatok megadása. Az előírt feltételek szigorúbban a minősített ajánlattevőkre előírtaknál, az igazolás Kormányrendelet V. Fejezetében előírtak szerint váltható ki minősített ajánlattevői jegyzéken való szerepléssel.
Kbt. 69.§ szerinti igazolások:
Benyújtandó az ajánlattevő, illetve az alkalmasság igazolásában részt vevő más szervezet
P1) nyilatkozata a teljes (P1.1), valamint a beszerzés tárgya szerinti (magasépítési munkák) tevékenységből származó (P1.2) –általános forgalmi adó nélkül számított – árbevételről legfeljebb az előző három mérlegfordulónappal lezárt üzleti évre visszamenőleg, attól függően, hogy mikor jött létre, illetve mikor kezdte meg tevékenységét, ha ezek az adatok rendelkezésre állnak. (Kbt.65.§(1)a, Kormányrendelet 19.§(1)c) Elegendő azon év(ek) adata(i) megadása, amellyel a megfelelést igazolni kívánja(k). Ha a gazdasági szereplő a fentiekben előírt iratokkal, adatokkal azért nem rendelkezik, mert olyan jogi formában működik, amely tekintetében a mérleg, illetve az árbevételről szóló nyilatkozat benyújtása nem lehetséges, az e ponttal kapcsolatban előírt alkalmassági követelmény és igazolása során a Kormányrendelet 19.§(3) szerint járhat el.
Amennyiben az előírt alkalmassági feltételnek ajánlattevő más szervezet kapacitására támaszkodva kíván megfelelni, az előzőek szerint előírt igazolási módon túl, a Kbt. 65.§(7)-(8) szerinti releváns nyilatkozatok és igazolások is benyújtandók az ajánlatban. Továbbá a gazdasági szereplő köteles az adott – általa igazolandó – alkalmassági feltételnek való megfelelést a fentiekben előírtak szerint igazolni. (Kbt.67.§(3))
III.1.3) igazolási mód folytatása:
A szakmai gyakorlat az önéletrajz saját kezűleg aláírt példányának benyújtásával igazolható, melyben amennyiben rendelkezik kamarai jogosultsággal a szakember, meg kell jelölni a jogosultság megszerzésének legkorábbi dátumát év, hónap, nap megjelöléssel. Amennyiben nem rendelkezik, úgy meg kell jelölni a korm. rendelet szerinti iskolai végzettség megszerzésének dátumát (év, hónap, nap megjelöléssel) A csatolt szakmai önéletrajzból egyértelműen ki kell derülnie továbbá a szakember által ellátott feladat tárgyának, és a szakember által ellátott feladat időtartamának (legalább év, hó megjelöléssel).
Amennyiben a bemutatott szakember az elektronikus nyilvántartásban adminisztrációs okokból nem szerepel, úgy az előírt jogosultság fennállása az illetékes kamara által kiállított, a tárgyévre vonatkozó érvényes igazolással is igazolható.
Más tagállamban szerzett jogosultság esetében a küldő vagy származási országban a jogosultságot igazoló dokumentum magyar nyelvű fordításának benyújtása szükséges.
M3) A 321/2015. (X. 30) Korm rendelet 21.§ (2) bek. f) pontja alapján AT ismertesse azokat a környezetvédelmi intézkedéseket, amelyeket az AT a teljesítés során alkalmazni tud, M3) alkalmassági minimumkövetelménynek megfelelően.
M4) A 321/2015. (X. 30) Korm rendelet 21.§ (2) bek c) pontja szerint AT ismertesse a minőség biztosítása érdekében tett intézkedéseit, amelyeket az AT a teljesítés során alkalmazni tud, az M4) alkalmassági minimumkövetelményeknek megfelelően.
Alkalmas az ajánlattevő, ha
P1) rendelkezik az előző legfeljebb három, mérlegfordulónappal lezárt üzleti évre visszamenőleg összesen legalább
P1.1) 1 500 000 000 Ft mértékű teljes – általános forgalmi adó nélkül számított – árbevétellel.
P1.2) 1 125 000 000 Ft mértékű beszerzés tárgya szerinti (magasépítési munkák) tevékenységből származó – általános forgalmi adó nélkül számított – árbevétellel.
Alanyi kör:
III.1.2./P1) pontban meghatározott követelménynek közös ajánlattevők közül elegendő, ha közülük egy felel meg. (Kbt.65.§(6)).
A gazdasági szereplők közül elegendő csak annak nyújtani a vonatkozó igazolást, aki az adott alkalmassági feltétel igazolásában részt vesz.
Az előírt alkalmassági feltételnek ajánlattevő más szervezet kapacitására támaszkodva is megfelelhet, a közöttük fennálló kapcsolat jogi jellegétől függetlenül (Kbt. 65.§ (7)-(8) és (11)).
Fogalommagyarázat:
Magasépítési munka: minden olyan építési beruházási tevékenység, mely magasépítési létesítmények (Lakóépületek, Középületek, Ipari épületek, Mezőgazdasági épületek) kivitelezésére (építés, felújítás, rekonstrukció, stb.) irányul, valamennyi kapcsolódó szakági tevékenységgel együtt.
II.2.5) pont szerinti értékelési szempontok részletesen, rövidítés nélkül:
Minőségi kritérium:
1. A szerződés teljesítésében részt vevő M2.2) pontban előírt szakember szakmai többlet tapasztalata:
1. értékelési szempont pontos megnevezése: Az eljárást megindító felhívás III.1.3) pontjának M2.2) pontjában előírt alkalmassági követelmény igazolására bemutatott szakember minimálisan előírt gyakorlati ideje (266/2013. (VII.11.) Korm. rendelet szerinti érvényes MV-É felelős műszaki vezetői jogosultság (vagy egyenértékű jogosultság) megszerzéséhez szükséges szakmai tapasztalatot meghaladó bemutatott szakmai (MV-É felelős műszaki vezető) MV-É munkákban megszerzett szakmai gyakorlata
(hónap; Kbt. 77.§ (1) szerint min 0/max 36 hónap) / súlyszám: 5
2.Projektterv minősége / súlyszám: 20
2.1. alszempont / súlyszám: 10
Ütemterv minősége
2.2. alszempont / súlyszám: 10
Organizációs terv minősége
3. MSZ 28001 (OHSAS18001) munkahelyi egészségvédelmi és biztonság irányítási rendszer szerinti tanúsítvány vagy a 321/2015 (X.30.) Korm.r. 24.§ (3) bek. szerinti egyenértékű dokumentum megléte (igen/nem) Súlyszám: 5
4. részszempont: Egyösszegű nettó ajánlati ár tartalékkeret nélkül (HUF) / súlyszám: 70
Ajánlatkérő a felhívás III.1.3 M2.1) feltételében előírt képzettségként elsősorban felsőfokú képzésben szerzett szakmérnöki végzettséget vár el (pl.: BME Betontechnológus szakmérnök végzettség).
Elfogad azonban minden olyan végzettséget, melyet az érintett felsőfokú végzettséggel rendelkező szakember felsőfokú képzésben szerzett, és feljogosítja az alábbi tevékenység ellátására:
A betontechnológus az a megfelelő felkészültségű, képzettségű személy, aki a betonösszetételt megtervezi, és/vagy a betontechnológiai utasítást elkészíti. A betontechnológiai utasítás tárgykörébe tartoznak az alkotóanyagokkal és a betonnal szemben támasztott követelmények, a munkahely előkészítése, a beton keverése, szállítása, bedolgozása, utókezelése és a minőség ellenőrzése. A betonösszetétel a betontervezés eredménye, helyességéért a beton összetételének tervezője felelős.