Γνωστοποίηση για αλλαγές ή πρόσθετες πληροφορίες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Πολλαπλή συμφωνία-πλαίσιο για υπηρεσίες παροχής τεχνικών συμβουλών που σχετίζονται με την αρχιτεκτονική και τη μηχανική στο Κοινό Κέντρο Ερευνών, στις εγκαταστάσεις στην Ίσπρα
Αριθμός αναφοράς: JRC/IPR/2021/OP/2774-PIN
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Παροχή τεχνικών συμβουλών, υπηρεσιών σχεδιασμού και διεύθυνσης έργων που σχετίζονται με την αρχιτεκτονική, τα έργα πολιτικού μηχανικού, τον πολεοδομικό σχεδιασμό, το περιβάλλον και τη μηχανική εγκαταστάσεων, ως μέρος των δραστηριοτήτων που αναλαμβάνει το Κοινό Κέντρο Ερευνών στις εγκαταστάσεις στην Ίσπρα (VA). Σκοπός των δραστηριοτήτων είναι η παροχή συμβουλών στη διαχείριση εγκαταστάσεων για τη λειτουργία υποδομών, τον σχεδιασμό, την επίβλεψη έργων, τις δοκιμές, τις αξιολογήσεις, τις επαληθεύσεις και το συντονισμό ασφάλειας σε εργοτάξια και/ή την ανακαίνιση και τη συντήρηση εργοταξίων, εγκαταστάσεων και υποδομών.
Avviż għal tibdiliet jew informazzjoni addizzjonali
Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Qafas ta' Ftehim Multiplu għal servizzi ta' konsulenza teknika marbuta mal-arkitettura u l-inġinerija fiċ-Ċentru Konġunt tar-Riċerka, is-sit ta' Ispra
Numru ta' referenza: JRC/IPR/2021/OP/2774-PIN
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV71000000 Servizzi ta' perizja, kostruzzjoni, inġinerija u spezzjoni
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Il-provvista ta' servizzi ta' konsulenza teknika, disinn u direzzjoni tax-xogħlijiet marbuta mal-arkitettura, l-inġinerija ċivili, l-ippjanar urban, l-ambjent u l-inġinerija tal-impjant, bħala parti mill-attivitajiet imwettqa miċ-Ċentru Konġunt tar-Riċerka fis-sit ta' Ispra (VA). L-iskop tal-attivitajiet huwa li jipprovdu parir lill-maniġment tas-sit għall-operazzjoni tal-infrastrutturi, id-disinn, is-superviżjoni tax-xogħlijiet, it-testijiet, il-valutazzjonijiet, il-verifiki u l-koordinazzjoni tas-sikurezza fuq siti ta' kostruzzjoni u/jew ir-rinnovazzjoni u l-manutenzjoni tal-binjiet, l-impjanti u l-infrastrutturi tas-sit.