Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Услуги - 372589-2019
България-София: Услуги по наблюдение или контрол на замърсяването на подпочвените води
2019/S 151-372589
Обявление за поръчка
Услуги
Правно основание:
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проучване на химичния състав на подземни води и извършване на пробонабиране в пунктове извън мониторинговите програми
II.1.2)Основен CPV код
90733700 Услуги по наблюдение или контрол на замърсяването на подпочвените води
II.1.4)Кратко описание:
Целта на тази поръчка е получаване на данни от извършване на пълно обследване на пунктове за мониторинг на подземни води в подземни водни тела, които не са определени в риск или лошо състояние. Данните ще бъдат получени чрез пробонабиране на водни проби/извадки и извършване на лабораторни химични анализи по определен списък и схема. Пробонабирането следва да се извърши в рамките на 12 месеца. Ще бъдат направени 2 (две) пробонабирания и извършени съответните химични анализи по показатели, подробно разписани в техническата спецификация.
Възложителят ще определи конкретните периоди за пробонабиране след сключване на договора за изпълнение на обществената поръчка.
Пробоотборните точки са извън действащите мониторингови програми и са по предложение от четирите Басейнови дирекции.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 8 700 678.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Изпълнителят следва да извърши 2 (две) пробонабирания в 597 (петстотин деветдесет и седем) пункта от подземни води, което прави общо 1194 (хиляда сто деветдесет и четири) проби. За всеки пункт ще се определят веществата от групите, подробно разписани в Таблица 1. Броят на групите е 6 и са наименовани в зависимост от целта, за която са предвидени по настоящата процедура; специфика на групата от показатели и други.
Водните проби/извадки ще се пробонабират през периода април—октомври на календарната година, за да може да се обхванат два климатични сезона. Съответните компоненти за анализ, които формират дадена група, са подробно разписани в таблица 1.
Необходимо е за всяка проба поотделно да се изготвя протокол от пробонабиране, съдържащ информация за пункта, климатични условия на пробовземане, дата, количества от пробата; условия на транспорт, съхранение и консервиране (ако е приложимо) и др.
Изпълнителят следва да спазва изискванията, които са залегнали в БДС ISO 5667-11:2011, БДС EN ISO 5667-3:2012 и/или други или еквивалентни стандарти, съхранява и транспортира пробите до лабораторията за изпитване по начин, който да запази тяхната идентичност и цялост на опаковката.
Възложителят си запазва правото да промени местоположението на до 3 % от пунктовете.
Обхватът на поръчката е пробонабиране и извършване анализ на полеви измервания, физико-химични, спектрални и радиологични изпитвания, както и хроматографско определяне на органични замърсители в подземни води, като пунктовете са разположени из цялата страна.